Kobieta w szpitalu podpięta do aparatury.
Źródło: Pixabay

Śląsk powraca na szczyt rankingu. Nowe statystyki Ministerstwa Zdrowia

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
12 Czerwca 2020

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o najnowszych statystykach związanych z pandemią koronawirusa na terenie Polski w przeciągu ostatnich 24 godzin. Najwięcej zachorowań znowu odnotowano na Śląsku, zmarło 7 osób.

Liczba zachorowań w całym kraju cały czas utrzymuje się na wysokim poziomie. Łącznie w przeciągu ostatniej doby obecność wirusa SARS-CoV-2 stwierdzono u 376 osób.

Śląsk z najwyższą liczbą zachorowań

Wysoka liczba zachorowań utrzymuje się w trzech województwach: śląskim, łódzkim i mazowieckim. “Mamy 376 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (138), łódzkiego (90), mazowieckiego (68), podlaskiego (17), małopolskiego (13), wielkopolskiego (12), świętokrzyskiego (11), opolskiego (9), podkarpackiego (8), kujawsko-pomorskiego (2), lubelskie (2), pomorskiego (2), zachodniopomorskigo (2), dolnośląskiego (1) i lubuskiego (1).” - poinformowało dzisiaj Ministerstwo Zdrowia.

Kolejne przypadki śmiertelne

Z powodu COVID-19 w przeciągu ostatnich 24 godzin zmarło kolejnych 7 osób. Resort poinformował, że od początku pandemii w Polsce chorobę pokonało już 13 805 pacjentów. Zmniejsza się również liczba osób hospitalizowanych, aktualnie z powodu koronawirusa w szpitalach przebywa 1629 osób, z respiratorów korzysta 77 chorych. Na kwarantannie przebywa 89 609 osób, a nadzorem sanitarnym objęto 19 072 osoby.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Coraz bardziej iskrzy na linii Wuhan-Harvard. Chińskie MSZ mówi, że zarzuty są "śmieszne"
  2. Koronawirus zniszczył jej płuca. Lekarze dokonali cudu
  3. Potężny wstrząs w Bytomiu. Odczuli to mieszkańcy większej części woj. śląskiego
  4. Powrót obostrzeń w Polsce? Obywatele wyrazili swoje zdanie

Następny artykuł