bill gates pandemia koronawirus lekarstwo szczepionka
Źródło: https://www.flickr.com/photos/unisgeneva/5730267372/sizes/o/

Bill Gates ostrzegał przed pandemią, teraz mówi kiedy się skończy

Bill Gates przez wielu posądzany jest o spowodowanie światowej pandemii koronawirusa, w której upatruje możliwość powiększenia swojej, i tak już astronomicznej, fortuny.

Wszystko zaczęło się w roku 2015, kiedy podczas swojego wystąpienia na konferencji Ted Talk, stwierdził, że największym zagrożeniem dla świata nie jest kolejna wojna, a śmiertelny wirus.

Bill Gates na Ted Talk 2015

"Jeśli coś zabije ponad 10 milionów ludzi w ciągu najbliższych dekad, najprawdopodobniej będzie to wysoce zakaźny wirus, a nie wojna. Nie pociski, ale mikroby (...). Pojawi się wirus, który pomimo zakażenia pozwala czuć się na tyle dobrze, by wsiąść do samolotu albo przejść się na rynek. Źródłem wirusa może być natura." - te słowa padły z ust Gatesa na Ted Talk w 2015 roku. Co więcej, w czasie jednego ze swoich wykładów w Bostonie, mówił o nieuchronnej pandemii, posiłkując się symulacjami rozprzestrzeniania się z Chin na cały świat wirusa grypy. Wielokrotnie również zwracał uwagę na fakt głębokiego niedofinansowania sektora opieki zdrowotnej. Wielu ludzi zaczęło zastanawiać się, jak informatyk bez biologicznego wykształcenia, był w stanie przewidzieć światową pandemię na 10 lat przed jej faktycznym wybuchem? Dla wielu jeszcze bardziej podejrzane wydają się zapewnienia miliardera, że wie, jak położyć kres tej pandemii. Nie musieliśmy długo czekać na powstanie teorii spiskowych, że to Bill Gates jest odpowiedzialny za światowy kryzys spowodowany COVID-19.

Fundacja Gatesa w walce z chorobami zakaźnymi

Założona w 2000 roku przez małżeństwo Gatesów fundacja, od początku swojego istnienia koncentrowała się na walce z chorobami zakaźnymi trapiącymi kraje rozwijające się. Fundacja opracowywała programy szczepień, negocjowała zniżki z firmami farmaceutycznymi, zbierała informacje medyczne z uboższych państw. Dlatego trudno stwierdzić, że były prezes Microsoft nie ma nic wspólnego ze światem medycyny. Zapytany o funkcjonowanie swojej fundacji odparł, że "kiedy wydaję na coś miliardy dolarów, mam zwyczaj dużo o tym czytać". Tak samo było w przypadku początków epidemii COVID-19. Gates zaczał rozmawiać i kontaktować się ze światowymi ekspertami w dziedzinie badania wirusów.

Znalezienie szczepionki

Gates twierdzi, że jedynym sposobem zażegnania światowej pandemii jest realizacja 3-etapowego planu. Dopiero kiedy poszczególne etpy planu zostaną zrealizowane, pożegnamy się z widmem wirusa COVID-19. Etap pierwszy, to utrzymanie przez państwa kwarantanny, która ma chronić obywateli znajdujących się w największej grupie ryzyka. Etap drugi miałby polegać na intensywnych pracach nad wynalezieniem szczepionki i ciągłym monitorowaniu rozprzestrzeniania się wirusa, a także dostosowaniu polityki do zaistniałych okoliczności. Etap trzeci to wynalezienie leku,a przede wszystkim szczepionki i jej dystrybucja na cały świat. "Musimy wydać miliardy, by zaoszczędzić biliony. Każdy dodatkowy miesiąc, który zajmuje stworzenie szczepionki, jest miesiącem, w którym nasza ekonomia nie może wrócić do normalnego funkcjonowania"- mówi Gates, a jego fundacja przeznacza aktualnie 90% swoich wysiłków na znalezienie szczepionki na koronawirusa.

Zobacz także:

  1. Według Billa Gatesa powrót do normalności może nam zająć nawet dwa lata
  2. Kolejnych kilkadziesiąt dzieci zachorowało na tajemniczą chorobę powiązaną z COVID-19
  3. Komisja Europejska: musimy się przygotować na drugą falę pandemii
  4. Najnowsze wyniki badań kompletnie zaskakują. Czy tysiące Polaków już przeszło koronawirusa?

Następny artykuł