Grafika "Z ostatniej chwili"
Źródło: Techgame

Ponad 400 zakażeń i wzrost zachorowań na Śląsku. Najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
13 Czerwca 2020

Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze statystyki związane z liczbą zachorowań na wirusa SARS-CoV-2 w Polsce w przeciągu ostatniej doby. Liczba chorych wzrosła względem ostatnich dni. Najwięcej zarażonych cały czas na Śląsku.

Resort zdrowia publikuje najnowsze statystyki codziennie za pośrednictwem swojego profilu na Twitterze.

Liczba zakażeń wzrosła

Najnowsze dane podają, że w przeciągu ostatnich 24 godzin w Polsce stwierdzono 440 nowych zachorowań na koronawirusa. Prawie połowa została zidentyfikowana na Śląsku, który w ostatnich dniach notował dosyć dobre wyniki. Teraz jednak dochodzi tam do nawrotu wzrostu zakażeń. Na drugim miejscu znalazło się województwo mazowieckie, w którym od paru dni utrzymuje się liczba nowych zachorowań. “Mamy 440 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (209), mazowieckiego (66), łódzkiego (37), wielkopolskiego (24), małopolskiego (18), opolskiego (18), dolnośląskiego (17), podkarpackiego (16), podlaskiego (9), zachodniopomorskiego (7), lubelskiego (6), pomorskiego (6), kujawsko-pomorskiego (4), świętokrzyskiego (2) i lubuskiego (1).” - napisało na Twitterze MZ.

Kolejne ofiary śmiertelne

Ministerstwo Zdrowia poinformowało również o kolejnych przypadkach śmiertelnych. Walkę z COVID-19 przegrało tym razem 15 osób. “Z przykrością informujemy o śmierci 15 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 67-M, 68-M, 86-K, 61-M, 87-K, 92-M Zgierz, 71-M, 76-M, 68-M Racibórz, 77-Tychy, 81-K Zawiercie, 77-K, 72-M Grudziądz, 75-K Bolesławiec, 81-K Kępno”. Liczba zarażonych w Polsce zbliża się powoli do 30 000 osób, patrząc na statystyki z ostatnich dni możemy spodziewać się przekroczenia tej granicy w przeciągu najbliższych trzech dni.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wracamy do swobodnego podróżowania. Jakie zasady obowiązują na przejściach granicznych?
  2. Lockdown doprowadził do pojawienia się innej choroby. Jej śmiertelność jest wyższa
  3. Dzieci ze żłobka z koronawirusem. Zarażeni również rodzice
  4. "Fałszywe poczucie bezpieczeństwa". Włoski ekspert wypowiedział się o drugiej fali koronawirusa

Następny artykuł