Chinka na skuterze w maseczce ochronnej. Ulica, samochody, piesi.
Źródło: flickr

Powrót koronawirusa w Chinach. Tak źle nie było od kwietnia

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
14 Czerwca 2020

Nowe zakażenia na największym targu żywności w Pekinie to był dopiero początek. Od wczoraj przybyło kilkadziesiąt kolejnych przypadków zarażenia koronawirusem. Takich wyników nie było w Chinach od kwietnia.

Chiński rząd poinformował, że w przeciągu ostatniej doby odnotowano 57 nowych przypadków zarażenia wirusem SARS-CoV-2.

Nowe ognisko koronawirusa

Wczoraj informowaliśmy o siedmiu nowych przypadkach zarażenia wirusem wywołującym chorobę COVID-19 na największym targu żywności w Pekinie. Na rynku Xinfadi w południowo-zachodniej dzielnicy Fengtai odnotowano 50 kolejnych zarażeń koronawirusem. Lokalne media poinformowały, że koronwirus został zidentyfikowany również na deskach służących do cięcia mięsa importowanego łososia. Komisja badająca sprawę podkreśliła, że 38 przypadków, to infekcje lokalne, pozostałe zarażenia dotyczą osób z zagranicy.

Służby zareagowały błyskawicznie

Odkrycie nowego ogniska wirusa SARS-CoV-2 spowodowało natychmiastową reakcję lokalnych władz. Odizolowano 11 obszarów mieszkalnych w okolicy, zamknięto 9 szkół i przedszkoli. Burmistrz Pekinu zawiesił również wszystkie wydarzenia sportowe i przełożył w czasie powrót uczniów do szkół. Trwa dezynfekcja całego rejonu. Łącznie w Chinach od początku pandemi stwierdzono 83 132 zakażenia koronawirusem i 4634 zgony z powodu COVID-19.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koronawirus na największym targu w Pekinie. Rząd zareagował natychmiastowo
  2. Coraz bardziej iskrzy na linii Wuhan-Harvard. Chińskie MSZ mówi, że zarzuty są "śmieszne"
  3. Koronawirus zniszczył jej płuca. Lekarze dokonali cudu
  4. Rachunek za leczenie koronawirusa na 181 stron. Zawrotna kwota za hospitalizację

Następny artykuł