Minister Zdrowia Łukasz Szumowski.
Źródło: flickr

Liczba zarażonych się nie zmniejsza. Zmarła 40-letnia kobieta. Najnowsze statystyki Ministerstwa Zdrowia

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
14 Czerwca 2020

Ministerstwo Zdrowia podało w niedzielny poranek najnowsze statystyki związane z pandemią koronawirusa. Liczba zarażonych wyniosła w przeciągu ostatniej doby 375 przypadków. Najwięcej znowu w województwie śląskim (160). Walkę z chorobą COVID-19 przegrała 40-letnia kobieta.

Wysokie statystyki związane z liczbą zarażonych w dalszym ciągu się utrzymują. Z powodu koronawirusa zmarło w przeciągu 24 godzin 10 osób.

Na Śląsku bez zmian

Wysoka liczba nowych, dobowych zarażeń utrzymuje się w Polsce. Najwięcej zarażeń, bez zmian, w województwie śląskim, mazowieckim i łódzkim. "Mamy 375 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (160), mazowieckiego (52), łódzkiego (39), podlaskiego (23), podkarpackiego (20), małopolskiego (16), wielkopolskiego (14), lubelskiego (13), świętokrzyskiego (13), kujawsko-pomorskiego (12), opolskiego (5), zachodniopomorskiego (5), lubuskiego (1), pomorskiego (1) i warmińsko-mazurskiego (1)" - poinformowało w niedzielny poranek Ministerstwo Zdrowia.

Najmłodszy przypadek śmiertelny od dawna

Z powodu wirusa SARS-CoV-2 w Polsce zmarło już 1 247 osób. Przeważnie są to osoby w wieku emerytalnym, jednak zdarzają się osoby młodsze. Najmłodsze osoby, które zmarły z powodu COVID-19 w Polsce to 18-letni mężczyzna i kobieta w tym samym wieku. Łącznie wśród zmarłych jest 16 osób poniżej 40 roku życia. Dzisiaj Ministerstwo Zdrowia poinformowało o śmierci kobiety w wieku 40 lat. Łącznie w Polsce do tej pory potwierdzono 29 392 przypadków zarażenia koronawirusem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Powrót koronawirusa w Chinach. Tak źle nie było od kwietnia
  2. IMGW zapowiada drastyczną zmianę temperatur w niedzielę. Pogoda nas kompletnie zaskoczy
  3. Egzamin ósmoklasisty. Jakie wytyczne przygotował Główny Inspektorat Sanitarny
  4. Polska nic nie robi z "barszczem Sosnowskiego", niezwykle niebezpieczną rośliną. Druzgocący raport NIK

Następny artykuł