z ostatniej chwili
Źródło: techgame

Koniec obowiązku noszenia maseczek w kilku województwach? Szumowski podaje jeden warunek

Minister Zdrowia postanowił zabrać głos w sprawie ewentualnego zniesienia obowiązku noszenie maseczek. Wypowiedział się na ten temat w programie Newsroom. Kilka warunków musi zostać spełnionych aby zdjęcie nakazu było możliwe.

Temat obowiązkowego noszenia maseczek rozgrzewa opinię publiczną do czerwoności. Wiele osób powątpiew w sens tego obowiązku. Światowa Organizacja Zdrowia wydała zalecenia w których rekomenduje noszenie maseczek w przestrzeni publicznej. Głos w sprawie końca tej regulacji postanowił zabrać sam Minister Zdrowia Łukasz Szumowski. W wypowiedzi dla programu Newsroom postanowił wskazać kilka ważnych spraw, które muszą się wydarzyć aby ten zakaz był zdjęty.

Wypowiedź Łukasz Szumowskiego

- Jeśli mamy obowiązek noszenia maseczki, to trzymajmy się prawa. Jestem państwowcem. Prawo powinno być respektowane - powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski w programie specjalnym Newsroom. - Jeżeli będziemy mieć sytuację bardzo stabilną w niektórych województwach, to do rozważenia jest w sposób regionalny luzowanie obostrzeń, powiedzenie, że w przestrzeni otwartej możemy nie nosić maseczki, a w zamkniętej - w sklepach, pod dachem – nadal one obowiązują - dodał minister. Wszystko, jak zaznaczył, zależy od sytuacji epidemicznej. - Jeśli teraz będziemy nosić maseczki i nie będziemy zarażali się wzajemnie, może doprowadzimy do sytuacji, że za miesiąc wskaźniki będą wyglądali pięknie i będziemy mogli maseczki zdjąć. Jeśli okaże się, że tak nie jest, poluzowywanie obowiązku noszenia maseczek będzie przedwczesne - zakończył Łukasz Szumowski.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zmarł kolejny polski lekarz. Dr Lekan „pracował do końca i poświęcił swoje życie”
  2. Powrót COVID-19 jest nieunikniony. Ekspert: „Druga fala będzie gorsza od pierwszej”
  3. WHO: koronawirus może nigdy nie zniknąć
  4. Tajemnicza choroby dzieci dotarła do kolejnego kraju
Następny artykuł