Chiński naukowiec przeprowadza badania w laboratorium.
Źródło: flickr

Chińczycy chwalą się, że stworzyli skuteczną szczepionkę. "Po podaniu naszej szczepionki pojawiają się przeciwciała"

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
15 Czerwca 2020

Sinovac Biotech Ltd., to chińska firma farmaceutyczna, która jako jedna z pierwszych na świecie rozpoczęła testy kliniczne swojej szczepionki przeciwko wirusowi SARS-CoV-2. Według najnowszych informacji podanych przez Chińczyków, ich szczepionka prowadzi do wytwarzania przeciwciał zwalczających koronawirusa.

Chińczycy wprowadzili testy swojej szczepionki w trybie przyspieszonym. Badania kliniczne zostały przeprowadzone na grupie 700 osób.

Kolejne szczepionki przechodzą testy

Wczoraj informowaliśmy o tym, że szczepionka opracowana przez firmę Moderna zbiera bardzo dobre wyniki podczas drugiego etapu testów. Firma poinformowała, że najpóźniej z końcem lipca ruszy trzeci etap badań nad szczepionką, które obejmą grupę składającą się z 30 000 ochotników.

DZISIAJ GRZEJE: Śmierć w rodzinie Wałęsów przyszła nagle, bez ostrzeżenia. Śledczy ustalili czy popełnił samobójstwo

Pojawiają się przeciwciała

Sinovac Biotech Ltd. Informuje, że po podaniu opracowanej przez nich szczepionki, wśród pacjentów pojawiają się przeciwciała zwalczającego wirusa SARS-CoV-2. “"Wyniki II etapu testów klinicznych wskazują, że szczepionka indukuje pojawienie się (...) przeciwciał 14 dni od szczepienia" - dodaje firma. Na razie nie jest jednak potwierdzone, czy sama obecność przeciwciał powoduje zatrzymanie rozwoju choroby. Chińczycy mają nadzieję, że tak właśnie jest.

Brazylijska współpraca i wyniki badań

Chińczycy poinformowali o tym, że przeciwciała pojawiły się u 90% z 600 ochotników biorących udział w drugim etapie testów. Podczas pierwszego etapu przebadano 100 osób. Trzeci etap odbywać się będzie, wzorem testów szczepionki przygotowanej przez Modernę, na o wiele szerszą skalę, więc Sinovac podejmie współpracę z brazylijskim instytutem. "Sinovac współpracuje z brazylijskim Instituto Butantan w celu przygotowania III fazy testów klinicznych" - tłumaczą pracownicy firmy farmaceutycznej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Szumowski: "Nie można kontrolować epidemii, ale..."
  2. Szczepionka na COVID-19 już niedługo? Testy na ostatniej prostej
  3. Prawie 400 nowych zarażeń. Najnowsze statystyki Ministerstwa Zdrowia
  4. Znany epidemiolog o przebiegu pandemii: "Tak doprowadzono do tragedii na Śląsku"

Następny artykuł