KWK Knurów - szyby wydobywcze.
Źródło: Wikipedia Commons

"Śląsk jest najbezpieczniejszy w Europie”. Wicepremier zabrał głos w sprawie pandemii na Śląsku

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
19 Czerwca 2020

W piątek o 10:00 przeprowadzona została specjalna konferencja, podczas której głos zabrał Wicepremier i Minister Aktywów Państwowych, Jacek Sasin, oraz Minister Zdrowia, Łukasz Szumowski. Obydwaj mówili o pandemii w Polsce. Zwrócili uwagę również na sytuację w województwie śląskim.

Wicepremier stwierdził, że "Śląsk jest miejscem najbezpieczniejszym w Europie".

Na Śląsku coraz mniej zachorowań

Podczas konferencji prasowej, Jacek Sasin zauważył, że zgodnie z prognozami z początku tygodnia od środy w województwie śląskim spadła zdecydowanie liczba nowych zachorowań. Ma to związek przede wszystkim z tym, że wcześniej liczba testów przesiewowych była zwiększona. “Widać wyraźnie, że działania, które podjął rząd były skuteczne, mamy mniejszą liczbę osób zarażonych na Śląsku. Od środy, kiedy zaraportowano wyniki badań prowadzonych w ostatnim czasie, mamy spadek liczby zarażonych. Z ponad dwustu, do poniżej stu wczoraj i dziś. Ten trend będzie się utrzymywał” - tłumaczył Minister Aktywów Państwowych.

Ponad 220 tysięcy testów

Według Sasina, Śląsk jest najbezpieczniejszym miejscem w Europie, ponieważ przeprowadzono tam najwięcej testów stwierdzających obecność koronawirusa. Przeprowadzono łącznie ponad 220 tysięcy testów. Dodał również, że nie należy już się martwić zarażeniem na Śląsku. “Gdybyśmy nie patrzyli na przesiewy, które robimy trochę na wyrost, niż zaleca to WHO, to mielibyśmy koło 50 nowych zakażeń na Śląsku, czyli mniej niż w Mazowieckim czy łódzki. Śląsk nie odbiega od liczby zakażeń w innych regionach, poza dużymi ogniskami” - kontynuował Sasin. Podkreślił jednocześnie, że badania wciąż będą przeprowadzane po to, aby górnicy czuli się bezpiecznie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Najnowsze statystyki związane z pandemią. Sytuacja się nie poprawia
  2. Morawiecki zabrał głos w sprawie możliwości drugiego zamknięcia gospodarki
  3. Zastępca dyrektora WHO zbulwersowany. "Nie możemy sobie pozwolić na takie coś"
  4. Górniku nie patrz. Zielona rewolucja nadchodzi do Polski

Następny artykuł