Tablica z napisem Emergency w szpitalu.
Źródło: Public Domain Pictures

Najmłodsza ofiara COVID-19. Zmarło 13-dniowe niemowlę

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
19 Czerwca 2020

Zagraniczne media poinformowały o prawdopodobnie najmłodszej ofierze pandemii koronawirusa. W Wielkiej Brytanii zmarło dziecko, które urodziło się 13 dni wcześniej. W organizmie niemowlęcia zidentyfikowano wirusa SARS-CoV-2, nie ma jednak pewności, czy to było przyczyną zgonu.

Niemowlę zmarło 15 czerwca, pochodziło z Sheffield.

Czy noworodki są zagrożone zarażeniem się od matki?

Brytyjscy naukowcy z Uniwersytetu w Nottingham informują, że zarażenie noworodka przez matkę chorobą COVID-19 jest mało prawdopodobne. Ryzyka nie zwiększa również naturalny poród ani karmienie dziecka piersią. Większość zarażeń wśród noworodków przebiega również bezobjawowo. W przeprowadzonych przez naukowców badaniach, które zostały opublikowane w BJOG: An International Journal of Obstetrics & Gynaecology, napisane jest, że teorie o tym, że bezpieczniejszym rozwiązaniem jest przeprowadzenie cesarskiego cięcia i odizolowanie noworodka od matki w celu uniknięcia zarażenia są niczym nie podparte.

Sytuacja w Wielkiej Brytanii

Od początku rozpoznania pandemii koronawirusa w Wielkiej Brytanii, zachorowało tam już ponad 300 tysięcy osób. Ponad 42 tysiące osób zmarło z powodu choroby COVID-19. W ostatniej dobie z powodu koronawirusa zmarło tam 135 osób, co jest najniższym wynikiem od 23 marca, jeżeli chodzi o liczbę śmierci. Pod względem ofiar śmiertelnych Wielka Brytania zajmuje obecnie trzecie miejsce w rankingu światowym. Przed nią znajduje się jedynie Brazylia i Stany Zjednoczone.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zastępca dyrektora WHO zbulwersowany. "Nie możemy sobie pozwolić na takie coś"
  2. Na wizytach u lekarzy zaoszczędzimy kilka godzin. Medycyna przyszłości, czyli konsultacje na odległość
  3. "Śląsk jest najbezpieczniejszy w Europie”. Wicepremier zabrał głos w sprawie pandemii na Śląsku
  4. Najnowsze statystyki związane z pandemią. Sytuacja się nie poprawia

Następny artykuł