pacjent z aparaturą
Źródło: Unsplash

Rodzina odłączyła respirator żeby włączyć klimatyzator. Ich bliski zmarł

Artur ŁokietekArtur Łokietek
20 Czerwca 2020

Tragiczna sytuacja wynikła z błędu ludzkiego. Rodzina odwiedziła swojego krewnego, będącego w ciężkim stanie COVID-19 i... odłączyła respirator, aby podłączyć klimatyzator. Tłumaczą oni, że było na sali za gorąco.

Odłączyć respirator, aby podłączyć klimatyzator? Na taki pomysł wpadła rodzina chorego na COVID-19 Hindusa.

Tragiczny błąd w szpitalu

Do wyjątkowo smutnego wydarzenia doszło w Indiach. To tam rodzina postanowiła odwiedzić swojego krewnego. Był on podłączony do respiratora, gdyż chorował na COVID-19 z ciężkim przebigiem. Problem pojawił się, gdy temperatura, zdaniem rodziny, okazała się nie do wytrzymania. Musieli oni znaleźć miejsce, aby podłączyć wentylator. W tym celu zdecydowali się na odłączenie... respiratora. Sama maszyna podtrzymująca życie działała jeszcze przez jakiś czas ze względu na wbudowane baterie. Jednak po pewnym czasie stan chorego gwałtownie się pogorszył, a rodzina zmuszona była wezwać lekarzy.

Błąd czy celowe działanie?

Samo zdarzenie jest niezwykle trudne w interpretacji. Mało kto mógłby pomyśleć, że odłączenie respiratora w celu klimatyzaowania pomieszczenia jest w jakikolwiek sposób sensowne. Tym bardziej dziwi fakt, że, jak wskazuje indyjska agencja IANS, bliscy chorego zaatkowali rzekomo lekarzy, którzy ruszyli na ratunek choremu. Ten mimo wysiłków służby medycznej zmarł. Rzekomo po samym niecodziennym incydencie, część lekarzy biorących udział w zajściu, wystosowała skargę na rodzinę pacjenta, która miała utrudniać pracę medyków. Część z nich odmówiła nawet pracy na jakiś czas. Choć na razie nikt oficjalnie nie został postawiony w stan oskarżenia, sprawą zajęła isę specjalna grupa śledczych. Mają oni ustalić okoliczności zdarzenia.

Zobacz także:

  1. Kraj, który przegrał walkę z koronawirusem. Fatalne statystyki zarażeń i śmierci
  2. O krok od tragedii. W Krakowie wyjątkowe zjawisko pogodowe rozerwało balon widokowy
  3. Sprzedali dziecko innej parze przez internet. Za pieniądze kupili narkotyki i telefon
  4. Prezydent podpisał 1400+. Tysiące Polaków dostaną pieniądze już w czerwcu, jeden warunek


Następny artykuł