Techgame.pl
Mark Zuckerberg podczas konferencji

Wikipedia commons

Facebook przeciwko koronawirusowi. Będą usuwali treści

21 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Stanisław Janowski

Udostępnij:

Zachowanie zasad społecznego dystansu jest niezwykle ważne dla właścicieli największego portalu społecznościowego na świecie. W ramach walki z koronawirusem treści nawołujące do zgromadzeń będą z serwisu usuwane.

Jakiś czas temu pisaliśmy o szkodliwych grupach na Facebooku, które rozsiewają fałszywe informacje na temat wirusa SARS-CoV-2 i sieci 5G. Ich efektem była dewastacja ponad 20 masztów nadających sygnał 5G (chociaż niszczone były też maszty nieudostępniające tej sieci) w Wielkiej Brytanii.

Facebook w zgodzie z rządem

Jak podkreślił Mark Zuckerberg w wywiadzie dla ABC News, wiele fałszywych informacji zamieszczanych na portalu Facebook może być uznanych za szkodliwą dezinformację. Facebook aktywnie wspiera ideę tzw. Social distancing w związku z tym wszelkie informacje zachęcające do łamania zasad społecznego dystansu będą z serwisu usuwane. Głos zabrał również rzecznik prasowy portalu społecznościowego: “O ile rząd nie zabrania wydarzenia w tym czasie, zezwalamy na jego organizację na Facebooku. Z tego samego powodu wydarzenia, które są sprzeczne z wytycznymi rządu dotyczącymi dystansu społecznego, nie są dozwolone na Facebooku.”

Jak to działa w praktyce?

Facebook zainwestował 100mln dolarów we wsparcie dzienniakrzy i agencji określających prawdziwość newsów wyświetlanych w feedzie FB. Blokowane mają być również reklamy zawierające fałszywe informacje na temat koronawirusa. Z różnych źródeł dowiadujemy się jednak, że algorytmy sprawdzające prawdziwość publikowanych informacji jeszcze nie działają zbyt dobrze. Zmiany związane z kontrolowaniem treści wprowadzone zostały zarówno na Facebooka, Messengera, Instagrama i WhatsAppa. Nie zapominajmy, że walka z Fake Newsami jest niezwykle trudna, na portalu zrzeszającym tak ogromną ilość ludzi, to praktycznie walka z wiatrakami. Facebook stara się dotrzeć do odbiorców również poprzez informacje udostępniane co jakiś czas nad feedem każdego z użytkowników. Po kliknięciu w szczegóły dostajemy krótką listę najnowszych informacji związanych z rozwojem COVID-19.

Podobne artykuły

Merkury na tle Słońca.

Nauka

Najdoskonalsze zdjęcia Słońca. Niewyobrażalne dokonanie nowego teleskopu

Czytaj więcej >
Uran z zaznaczonymi promieniami X

Nauka

Naukowcy odkryli promieniowanie X emitowane przez Uran. Wszystko dzięki zdjęciu sprzed lat

Czytaj więcej >
antonow an 225

Nauka

Artykuły medyczne do Polski dostarczy największy samolot świata. Będzie transmisja z lądowania Antonowa An-225

Czytaj więcej >
Michael

Nauka

Oto model gracza z przyszłości - Michael. Badacze zachęcają do robienia regularnych przerw w graniu

Czytaj więcej >
Zdjęcie Jowisza NASA

Nauka

Jowisz wygląda pięknie. NASA pokazała zapierające dech w piersi zdjęcie

Czytaj więcej >
Spadające gwiazdy

Nauka

Spadające gwiazdy z konstelacji Lutni już od dziś widoczne na nocnym niebie. Kosmiczny spektakl potrwa aż 10 dni

Czytaj więcej >