Badanie temperatury w azjatyckim szpitalu. Pielęgniarka w kombinezonie ochronnym, rękawiczkach, maseczce i przyłbicy.
Źródło: flickr

Rekordowa liczba zachorowań w ciągu doby - WHO bije na alarm

Tak źle jeszcze nie było od początku pandemii koronawirusa na świecie. W ciągu ostatnich 24 godzin odnotowano ponad 100 000 zachorowań na COVID-19 na całym świecie. Prawie dwie trzecie zakażeń odnotowano tylko w 4 państwach.

Według Światowej Organizacji Zdrowia jest to pierwszy taki przypadek, w którym dobowa liczba zarażeń przekroczyła 100 tysięcy przypadków.

Ogromna ilość zarażonych w USA

Ponad 60 tysięcy nowych zarażonych pochodzi z czterech państw. Najgorsza sytuacja jest w Stanach Zjednoczoncyh, gdzie w trakcie ostatniej doby odnotowano 45 251 nowych przypadków zarażeń koronawirusem. 9263 nowych chorych zidentyfikowano w Rosji, 7983 w Brazylii i 2711 w Wielkiej Brytanii. O statystykach poinformował wczoraj dyrektor generalny WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus.

W żadnym państwie pandemia nie jest opanowana

Dyrektor generalny WHO dodał również, że przed wszystkimi państwami jeszcze bardzo długo droga, aby opanować pandemię koronawirusa. Tam, gdzie sytuacja wydaje się uspokajać wciąż istnieje ryzyko, że pojawią się nowe ogniska zachorowań. Od początku pandemii zachorowało już ponad 5 milionów osób na całym świecie. Z powodu COVID-19 życie straciło 325 tysięcy. Dotychczasowe działania związane z lockdownem, według ekspertów, jedynie spowolniły rozwój pandemii, a straty gospodarcze, które przez tę sytuację odnieśliśmy mogą wywołać skutki podobne do tych z kryzysu w latach 30. XX wieku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Szwedzki lekarz: "aktywna eutanazja" zamiast leczenia seniorów z COVID-19
  2. Szanowany polski epidemiolog został zapytany o bezpieczeństwo wyborów. Jedno "kluczowe pytanie"
  3. Izolacja Śląska nie ma, ale samoloty LOTu ominą krainę szerokim łukiem
  4. Nie jest dobrze. Kolejny kraj zgłasza problem z unijnymi maseczkami
Następny artykuł