Premier Mateusz Morawiecki
Źródło: Flickr

Kiedy zdejmiemy maseczki? Premier Mateusz Morawiecki zabrał głos w tej sprawie

Podczas ostatniej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki postanowił odpowiedzieć na kilka pytań, które nurtują wszystkich obywateli. Zachęcał on również do powrotu do restauracji i polskich hoteli.

W naszym kraju ciągle trwa stan pandemii koronawirusa. Praktycznie codziennie otrzymujemy nowe informacje związane z tematami takimi jak regulacje, ograniczenia czy też tak zwane “odmrażania gospodarki”. Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej postanowił odpowiedziećna częśc z nich.

Premier zachęca do wyjazdów na wakacje

Zachęcam wszystkich do powrotu do restauracji i do polskich hoteli - powiedział szef rządu. Konferencja odbyła się na Dolnym Śląsku. Szykujemy się do tego, żeby obowiązek noszenia maseczek na powietrzu również zlikwidować - dodaje dalej. Kolejną kwestią do której odniósł się Morawiecki jest forma spędzania wakacji przez Polaków. - Zbliżają się wakacje, więc zachęcam wszystkich do wyjazdów w polskie góry, nad jeziora i w polskie lasy. Dzięki temu odbudujemy szybciej tych kilka utraconych miesięcy z powodu koronawirusa - powiedział premier w piątek. Wszystko to miało miejsce przy okazji jego wizyty w Malczycach gdzie wizytował stopień wody.

Kiedy zdejmiemy maseczki?

Dodał również kilka słów na temat obowiązku noszenia maseczek. Jest to niewątpliwie kwestia, która elektryzuje nas wszystkich. Dodał, że chociaż szykujemy się do tego, żeby obowiązek noszenia maseczek na powietrzu również zlikwidować, to wszyscy muszą szacować stopień ryzyka przez swój własny pryzmat w hotelach, na wyjazdach i wszędzie tam, gdzie będzie wracało normalne życie. - Fala epidemii opada, kolejne restrykcje będziemy zmniejszać w kolejnych tygodniach tak, żeby te wakacje były w miarę normalne - zapowiedział szef rządu. Wszystkie regulacje są konsultowane z odpowiednimi ministerstwa oraz Głównym Inspektorem Sanitarnym. Wygląda na to, że do zdjęcia maseczek jest bliżej niż dalej. Ciągle jednak należy stosować się do tego nakazu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Czy uważasz, że obowiązek noszenia maseczki powinien zostać zniesiony?
  2. Minister Zdrowia o nowych ogniskach koronawirusa. Nie pozostawia żadnych wątpliwości
  3. Eksperci twierdzą, że czeka nas druga fala zachorowań. Może być gorsza od pierwszej
  4. W Azji powstał zamiennik leku na COVID-19
Następny artykuł