Szyld Hotelu
Źródło: Unsplash

Wakacje mogą nie być aż tak bezpieczne. U Polskich turystów wykryto koronawirusa

Artur ŁokietekArtur Łokietek
23 Czerwca 2020

Wakacje mogą jednak nie być tak bezpieczne, jak powszechnie się sądzi. Na kwarantannę skierowano ponad 50 osób przebywających w ośrodku wypoczynkowym. Wszystko zaczęło się od dwóch turystów, którzy okazali się nosicielami koronawirusa SARS-CoV-2.

W jednym z ośrodków wypocznykowych wykryto koronawirusa u dwójki turystów. Czy to wydarzenie okaże się wakacyjną prognozą?

Polscy turyści na kwarantannie

Wyjeżdżasz na wczasy tylko po to, aby okazało się, że ośrodek wypoczynkowy okaże się miejscem kwarantanny. RMF24 donosi, iż taka sytuacja spotkała turystów spędzających czas w ośrodku znajdującym się w zachodniopomorskim Rewalu. To właśnie tam wyjechała grupa turystów z południowej części kraju, jednak okazało się, że dwójka z nich jest nosicielami koronawirusa SARS-CoV-2. Dla samego obiektu sytuacja stała się momentalnie dramatyczna. Trzeba było od razu przeprowadzić testy na COVID-19 i jak dotąd na kwarantannę w ośrodku trafiło ponad 50 osób - turystów, jak i pracowników personelu obiektu. Z informacji podanych przez RMF24 wynika, iż zarażonych odseparowano od reszty gości, ale wszyscy oczekują na testy. Dwie zarażone osoby aktualnie przebywają w szpitalu w Szczecinie.

Czy wakacje są bezpieczne?

W nowym rygorze sanitarnym, wakacje stają się czasem, w którym już nie chodzi wyłącznie o beztroski wypoczynek. Zmiany dotyczą praktycznie każdej sfery - od przejazdu, przez pobyt w hotelu czy spędzanie wolnego czasu. Wielu gości musi szykować się na zamykanie bufetów, segregację i zachowywanie minimalnego dystansu na plażach czy nawet zmiany w lotach. Zresztą to właśnie wyjazdy za granicę okazać się mogą trudnością samą w sobie. Coraz częściej mówi się o tzw. "paszporcie zdrowia", który zapewnia, że jesteśmy wolni od wirusa bądź na niego uodpornieni. Sytuacja na Pomorzu może jednak oznaczać, że wakacje wcale nie będą aż tak bezpieczne. Dyrektor pomorskiego sanepidu Tomasz Augustyniak tłumaczy, że wzrastająca tam liczba nowych przypadków jest wynikiem poluzowania obostrzeń i nagłegło napływu turystów z innych części Polski.

Zobacz także:

  1. Uszyły i rozdały za darmo 5000 maseczek. Sanepid nałożył na nie karę 10000 zł
  2. Dziś wieczorem znów może być niebezpiecznie. IMGW ostrzega 4 województwa, burze, powodzie, grad
  3. Popularna sieć aptek w posiadaniu wrażliwych informacji o pacjentach. Winna e-recepta?
  4. Koronawirus nie dał im do myślenia? W Chinach rozpoczął się festiwal psiego mięsaNastępny artykuł