Zamek krzyżacki w Malborku. Foza, cegła, krzaki, punkt widokowy.
Źródło: Wikipedia Commons

Nowe ognisko koronawirusa w Polsce. Zarażenia w jednostce wojskowej

Ministerstwo Zdrowia oraz sanepid poinformowały o prawdopodobnym nowym ognisku zarażeń wirusem SARS-CoV-2. Chodzi o bazę lotnictwa z Malborka. Jednocześnie w województwie pomorskim liczba zarażonych wzrosła do ponad 530.

Do tej pory w województwie pomorskim wykryto 531 przypadków zarażenia wirusem wywołującym chorobę COVID-19. Oficjalnie wyzdrowiało 357 osób. Pomorskie jest jednym z województw, które lepiej sobie radzi z epidemią.

Sanepid wskazuje ognisko zarażeń

Koronawirus został wykryty u dwóch kobiet i dwóch mężczyzn z powiatu malborskiego. Jak informuje pomorski sanpepid wszystkie przypadki pochodzą z jednostki wojskowej, a dokładniej rzecz ujmując z bazy lotnictwa. W sumie odkryto tam już 10 przypadków zarażeń wirusem SARS-CoV-2. Na chwilę obecną nie wiadomo z kim chorzy mieli kontakt i ile osób mogli zarazić.

Pomorskie cały czas testuje

W ciągu ostatniej doby w województwie pomorskim przeprowadzono 1284 testy na obecność koronawirusa. Jest to rekordowa liczba przeprowadzonych badań w ciągu 24 godzin, jeżeli chodzi o Pomorze. W tamtym regionie z powodu choroby COVID-19 zmarło jak na razie 30 osób.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Bardzo ważna wypowiedź szefowej laboratorium z Wuhan. Powiedziała o pochodzeniu wirusa
  2. Liczba chorych wciąż rośnie. Najnowsze dane z Ministerstwa Zdrowia
  3. "Opłata COVID" uderzy w kieszenie Polaków. Konsumenci się buntują
  4. Laserowa broń zniszczyła cel. Amerykanie chwalą się nową, niszczycielską bronią na nagraniu
Następny artykuł