facebook w przeglądarce
Źródło: Unsplash

Koronawirus spowodował oblężenie Facebooka. Serwis nie do końca jest zadowolony

Artur ŁokietekArtur Łokietek
25 Marca 2020

Koronawirus jest pewnego rodzaju problemem również technologicznym. Kwarantanny i restrykcje w Unii Europejskiej okazały się skutkować mocnym obciążeniem sieci. Serwis Facebook także zanotował ogromny wzrost liczby aktywnych użytkowników.

Aktualnie trwająca pandemia koronawirusa odbiła się już na praktycznie każdej sferze życia. Przez COVID-19 były odwoływane wielkie wydarzenia na świecie, a ostatnio pandemia może skutkować problemami z połączeniem internetowym.

Problemy w czasach koronawirusa

W trakcie obencej pandemii zarówno WHO, jak i rządy wielu krajów zalecają siedzenie w domach. Polski rząd ostatnio zaostrzył zasady kwarantanny - wyjście z domu tylko z ważnego powodu i wyłącznie do maksymalnie dwóch osób. Oczywiście taki stan rzeczy stwarza inne problemy, gdyż ludzie w domach częściej i chętniej korzystają z internetu i jego dobrodziejstw. Ostatnio dużo informacji pojawia się z różnych serwisów wideo, takich jak streamingowy gigant Netflix czy popularny YouTube. Serwisy te wprowadzają ograniczenia jakości, które spowodują zmniejszenie wykorzystywania transmisji danych w internecie. Przedstawiciele Unii Europejskiej wcześniej już zauważyli, że taki wzrost może przyczynić się do pogorszenia jakości internetu w UE lub nawet do całkowitego jego braku w niektórych częściach.

Facebook notuje wzrost

Facebook także ostatnio zanotował bardzo duży wzrost liczby aktywnych użytkowników. Co ważne, są to osoby, które korzystają z dobrodziejstw serwisu - wrzucają zdjęcia, wysyłają filmy, korzystają z Messengera. W samych tylko Włoszech nastąpiło zwiększenie czasu spędzanego w serwisie aż o 70 procent! Facebook zauważa, że mieszkańcy Włoch wysyłają teraz o połowę więcej wiadomości niż wcześniej, co nie jest specjalnie dziwne w czasie, gdy istnieją problemy z utrzymywaniem kontaktu z bliskimi. Serwery serwisu są dużo bardziej obciążone, jednak przedstawiciele firmy zapewniają, że starają się utrzymać efektywność działania strony.

Zobacz także:

  1. Przez koronawirusa nauczyciel poprowadził zajęcia online w... Half-Life: Alyx
  2. PETA radzi weganom jak grać w Animal Crossing: New Horizons - opublikowano specjalny poradnik
  3. Rozszerzono kryteria podejrzeń COVID-19. Jakie są kryteria epidemiologiczne w Polsce?
  4. Chińscy naukowcy znaleźli nowe objawy koronawirusa SARS-CoV-2
  5. Valve pracuje nad interfejsem neuronowym. "Jesteśmy o wiele bliżej Matrixa, niż sądzą ludzie"
Następny artykuł