Szumowski z Morawieckim podczas konferencji prasowej
Źródło: flickr

Nowe statystyki Ministerstwa Zdrowia. Tak dobrze nie było od 11 marca

W poniedziałkowy poranek Ministerstwo Zdrowia podało kolejne statystyki związane z pandemią koronawirusa. Według najnowszych danych zidentyfikowano 148 nowych zarażeń, w przeciągu ostatniej doby nie odnotowano żadnego zgonu.

Ostatni raz taka sytuacja miała miejsce 11 marca.

Liczba zarażeń spadła

Wśród nowych zarażeń prym cały czas wiedzie województwo śląskie, gdzie zidentyfikowano 89 nowych zachorowań na COVID-19. Sporo przypadków odnotowano również w Wielkopolsce, gdzie stwierdzono 18 nowych zarażeń i na Dolnym Śląsku, tam zidentyfikowano 15 nowych osób z pozytywnym wynikiem na obecność koronawirusa. W dalszej kolejności na Lubelszczyźnie mamy 10 nowych przypadków, w świętokrzyskim i opolskim 4, pomorskim i podlaskim po 3 i w lubuskim oraz zachodniopomorskim po jednym nowym zakażeniu.

Żadnych przypadków śmiertelnych

Optymizmem napawa z pewnością informacja, że w przeciągu ostatniej doby nie odnotowano żadnych przypadków śmiertelnych spowodowanych wirusem SARS-CoV-2. Ostatni raz taka sytuacja miała miejsce 11 marca 2020 roku. W kontekście najnowszych statystyk można podejrzewać, które regiony Polski jako pierwsze będą mogły zrezygnować z wymogu zasłaniania nosa i ust w miejsach publicznych.

Następny artykuł