kobieta kupująca przez internet
Źródło: Unsplash

Polacy przeciążają sklepy internetowe. Winny koronawirus i kwarantanna

Artur ŁokietekArtur Łokietek
26 Marca 2020

Polacy przeprowadzają masowe szturmy na sklepy internetowe. Siedząc w domach zamawiają nie tylko jedzenie, ale też środki higieniczne. Liczba zamówień w sklepach wzrosła wielokrotnie.

Co robić, gdy lubisz zakupy, ale przebywasz w domu w czasie kwarantanny? Oczywiście, że zamawiać przez internet. Z tego samego założenia wyszło o wiele więcej osób i sklepy internetowe wręcz toną w zamówieniach.

Koronawirus na pomoc sklepom internetowym

Choć sklepy internetowe raczej nie narzekają na brak zamówień, to dopiero teraz przybyło ich tyle, że pracownicy mają problemy z wyrabianiem się. Polski rząd zabronił wychodzenia z domu (no dobra, wychodzenia bez potrzeby i spotykania się), granice pozamykane, a głównym zaleceniem WHO jest pozostanie w domach i ograniczanie wszelkiego kontaktu z innymi ludźmi. Dla niektórych nie jest to zbyt dobry czas, gdyż wiele osób może zacząć się nudzić. Z tego względu cały czas działają sklepy internetowe chętnie przyjmujące zamówienia. Wzrost takich zamówień jest tak duży, że ciężko je wszystkie ogarnąć logistycznie.

Internet w dobie koronawirusa

Przedstawiciele niektóych sklepów zauważają, że problem być może dopiero się rozpoczyna. Już teraz na niektóre zakupy spożywcze trzeba czekać miesiąc. Serwis Frisco, oferujący dowóz do domu produktów spozywczych, w połowie marca średnia wartość zakupów była aż o 70 procent większa niż na początku roku, co oznacza gwałtowny wzrost zarówno samą usługą, jak i większe wydatki ze strony konsumentów. Popularna drogeria Rossmann z kolei zanotowała ogromny wzrost zamówień internetowych w dniach 11-13 marca, choć sam fakt większego zainteresowania zaczął się już pod koniec lutego. Sklepy internetowe nie mają lekko - zdarzają się już teraz zamówienia, na które trzeba czekać zdecydowanie dłużej niż zwykle, gdyż ogarnięcie takiego wzrostu ruchu na stronach jest niezwykle trudne.

Zobacz także:

  1. Gdzie obejrzeć filmy i seriale w internecie za darmo? Nie nudź się podczas kwarantanny
  2. Rozszerzono kryteria podejrzeń COVID-19. Jakie są kryteria epidemiologiczne w Polsce?
  3. Dramat w Hiszpanii. Lekarze dokonują segregacji pacjentów z COVID-19
  4. Chińscy naukowcy znaleźli nowe objawy koronawirusa SARS-CoV-2
  5. Przez koronawirusa nauczyciel poprowadził zajęcia online w... Half-Life: Alyx
Następny artykuł