Pilne techgame
Źródło: Techgame

Nagły komunikat sanepidu. Koronawirus na mszy pierwszokomunijnej, służby poszukują uczestników

Albert DługoszewskiAlbert Długoszewski
26 Czerwca 2020

Sanepid wydał bardzo pilny komunikat. Możemy przeczytać w nim, że na mszy pierwszokomunijnej znajdowała się osoba zakażona koronawirusem. Organy sanitarne poszukują teraz osób, które brały w niej udział.

Osoba zakażona koronawirusem była w sobotę 20 czerwca na mszy św. w Wieniawie. Podczas niej dzieci przystępowały do ceremonii pierwszej komunii świętej.

Osoba zakażona na mszy

Służby sanitarne - sanepid wystosowały bardzo pilny apel. Proszę o zgłaszanie się osób, które uczestniczyły w tym nabożeństwie i wykazują objawy COVID-19. "Na mszy była obecna osoba z dodatnim wynikiem testu na COVID-19, stwarzająca zagrożenie epidemiczne dla uczestników mszy" - możemy wyczytać w specjalnym komunikacie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Przysusze. Sanepid pilnie poszukuje ludzi, którzy brali udział w tej mszy. Msza pierwszokomunijna miała miejsce 20 czerwca w kościele w Wieniawie. Organy sanitarne apelują ludzi o jak najszybsze zgłaszanie się z informacjami. W szczególności proszą osoby, u których występują bóle kostno-stawowe, bóle mięśniowe, podwyższona temperatura, duszności, kaszel, utrata smaku i węchu itp. Poniżej znajdziecie numery telefonów na, które należy dzwonić z informacjami w tej sprawie:

Sanepid wzywa do kontaktu

Należy kontaktować się telefonicznie (tel. 48-675-24-22 lub 48-675-23-37, lub 798-875-743, lub 798-949-391).

Jak informuje sanepid jest to już drugi taki przypadek w powiecie przysuskim. Już raz zdarzyła się sytuacja, kiedy na mszy świętej pierwszokomunijnej brała udział osoba zakażona COVID-19. Bliźniacza sytuacja miała miejsce pod koniec maja w parafii w Gielniowie. Również na terenie tego powiatu, na weselu odbywającym się w miejscowości Kotfin, COVID-19 zaraziło się prawie 40 osób.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Łukasz Szumowski mówi jak będzie wyglądała sytuacja podczas drugiej fali epidemii. "Obostrzenia mogą powrócić"
  2. Wakacje przyszły, a zarażeń nie ubywa. Pandemia nie zwalnia tempa
  3. Głosowanie podczas epidemii. Wszystko o czym musicie wiedzieć idąc na wybory
  4. Połowa wsi jest na kwarantannie. Wyniki testów są fenomenem

Następny artykuł