Pilne
Źródło: techgame

Niezwykle istotny apel ministra. Chodzi o powrót do szkół, kluczowe ustalenia

Kuba WielochKuba Wieloch
26 Sierpnia 2020

Minister edukacji, Dariusz Piontkowski wydał nowe zalecenia dla rodziców posyłających dzieci do szkoły we wrześniu

Apel władz

Ministerstwo edukacji wraz z Głównym Inspektorem Sanitarnym wydali nowe zalecenia dla rodziców. Organy apelują, aby przy okazji posłania dzieci do szkół pobrać specjalną aplikację na telefon, która zmniejszy ryzyko zarażenia się koronawirusem. Warunek jest jeden – aplikacje musi pobrać jak najwięcej osób.

„Może znacząco zredukować ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa. Warunek skuteczności jest jeden - z aplikacji musi korzystać jak najwięcej osób" – wyjaśniają

Prawda wyszła na jaw. Izrael opublikował tajne zdjęciaPrawda wyszła na jaw. Izrael opublikował tajne zdjęciaCzytaj dalej

Wspólna inicjatywa GIS i ministerstwa edukacji

Resort edukacji oraz Główny Inspektor Sanitarny wspólnie wydali nowe zalecenia. Chcą aby rodzice i uczniowie jeszcze przed powrotem do szkoły zainstalowali konkretną aplikację – ProteGo Safe. Okazuje się, że deklarację w tej sprawie podpisali już minister Dariusz Piontkowski i Jarosław Pinkas, szef GIS.

"Przygotowujemy się na bezpieczny powrót uczniów do szkół. Jesteśmy przekonani, że wspólne i odpowiedzialne działania pozwolą ograniczać ryzyko szerzenia się wirusa, dlatego jeszcze raz zachęcamy do zainstalowania ProteGO Safe. [...] To narzędzie, które informuje o możliwym kontakcie z osobą zarażoną. Aplikacja zawiera także wiarygodne i sprawdzone informacje dotyczące pandemii koronawirusa i umożliwia samokontrolę stanu zdrowia. Jest bezpłatna, dobrowolna i w pełni bezpieczna" - czytamy w liście skierowanym przez przedstawicieli władz do władz lokalnych.

Mężczyzna wykopał tajemniczy przedmiot. Gdy zdał sobie sprawę z tego co znalazł pobladł i wezwał policjęMężczyzna wykopał tajemniczy przedmiot. Gdy zdał sobie sprawę z tego co znalazł pobladł i wezwał policjęCzytaj dalej

Funkcjonalna aplikacja dla osób w grupie ryzyka

Aplikacja ma być niezwykle przydatna dla narażonych osób i znaleźć szerokie zastosowanie społeczne. Powiadamia ona o możliwym kontakcie z osobą zainfekowaną.

"Jeśli użytkownik z Państwa otoczenia zachoruje, otrzymają Państwo odpowiednie powiadomienie. Aplikacja informuje również, jakie środki ostrożności zachować i jak postępować w przypadku podejrzenia infekcji u siebie lub swoich bliskich" - wyjaśniają w swoim piśmie szefowie resortu edukacji i GIS.

Warto również wspomnieć, że aplikacja zawiera moduł, stanowiący samokontrolę stanu zdrowia. Umożliwia ona dokładną samoocenę naszego samopoczucia, oraz sprawdzenie czy jesteśmy w grupie ryzyka. Dodatkowo aplikacja umożliwia komunikowania się z osobami w pobliżu, które również jej używają.

Ważny warunek

Aplikacja umożliwia więc stwierdzania czy użytkownik znajduje się w bezpiecznym miejscu i czy nie zagraża mu infekcja niezwykle groźnym wirusem. Resort edukacji uważa, że aplikacja ProteGO Safe, może znacząco zredukować ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa. Władzę zaznaczają jednak, że aby ta metoda była skuteczna musi ją pobrać jak największa ilość ludzi.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Prawda wyszła na jaw. Izrael opublikował tajne zdjęcia
  2. Niezwykle niebezpieczny pająk pojawił się w Polsce. Jest w całym kraju
  3. Mężczyzna zrobił coś niezwykle głupiego. Znajomi aż odskoczyli ze strachu [wideo]
  4. Mężczyzna wykopał tajemniczy przedmiot. Gdy zdał sobie sprawę z tego co znalazł pobladł i wezwał policję

Następny artykuł