PILNE nowe statystyki koronawirusa w Polsce MZ
Źródło: materiały własne

Nowe przypadki zarażeń w Polsce, sześć kolejnych zgonów. Utrzymuje się wyraźna tendencja

Artur ŁokietekArtur Łokietek
27 Czerwca 2020

Ministerstwo Zdrowia informuje o nowych przypadkach zarażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w naszym kraju. Kolejny dobowy przyrost zarażonych wynosi dziś 319 przypadków, czym obserwuje się pewną tendencję. Niestety, zmarły kolejne osoby.

MZ informuje na Twitterze o nowej liczbie zarażonych w naszym kraju. Wirus nie odpuszcza.

319 nowych przypadków SARS-CoV-2

Mnisterstwo Zdrowia na Twitterze informuje o kolejnych statystykach pandemii w naszym kraju. Tym razem można zauważyć wyraźnie stabilną liczbę nowych przypadków dobowych. Od pewnego czasu utrzymuje się ona na poziomie około 300 zarażeń dziennie. Niestety, wirus wyraźnie nie słabnie, gdyż takie liczby nie oznaczają, iż epidemia jest w odwrocie. "Mamy 319 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (81), łódzkiego (49), wielkopolskiego (48), mazowieckiego (41), opolskiego (21), podkarpackiego (18), świętokrzyskiego (14), lubelskiego (10), małopolskiego (10), podlaskiego (9), dolnośląskiego (6), kujawsko-pomorskiego (5), pomorskiego (4), lubuskiego (2) i zachodniopomorskiego (1)" - przekazał resort zdrowia.

Kolejne zgony z powodu epidemii

Niestety, epidemia nie odpuszcza. Kolejne osoby zmarły w naszym kraju z powodu COVID-19. "Z przykrością informujemy o śmierci 6 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 58-K Warszawa, 54-M Warszawa (mieszkaniec woj. łódzkiego), 86-K Opole, 66-M, 82-K Poznań, 87-M Starachowice" - przekazało Ministerstwo Zdrowia. Warto zaznaczyć, iż większość z tych osób miała choroby współinstniejące.

Cała skala epidemii w naszym kraju

MZ ostatnio zaskoczyło nas wszystkich i potwierdziło, że rzeczywista skala epidemii w naszym kraju może wynosić nawet 1,6 miliona zarażonych. Pisaliśmy o tym w tym tekście. MZ przekazało dziś również informacje o innych epidemicznych statystykach w Polsce. Wiemy, że 1 869 łóżek szpitalnych jest zajętych przez pacjentów chorujących na COVID-19, zaś 80 z nich potrzebuje do oddychania respiratorów. 89 249 osób jest aktualnie objętych kwarantanną, a 16 568 nadzorem epidemiologicznym. Do tej pory zanotowano łącznie w naszym kraju 33 714 zarażeń i 1 435 zgonów. 19 972 to wszystkie osoby uznane za wyzdrowiałe.

Zobacz także:

  1. Nawet 1,6 miliona zarażonych w Polsce. Rzeczywista skala epidemii może być jeszcze większa
  2. Nagły komunikat sanepidu. Koronawirus na mszy pierwszokomunijnej, służby poszukują uczestników
  3. Łukasz Szumowski mówi jak będzie wyglądała sytuacja podczas drugiej fali epidemii. "Obostrzenia mogą powrócić"
  4. Wakacje przyszły, a zarażeń nie ubywa. Pandemia nie zwalnia tempaNastępny artykuł