Bill Gates
Źródło: flickr

Bill Gates zabrał głos w sprawie COVID-19. Nie jest dobrze, ale wciąż ma nadzieję, że większość ludzi się zaszczepi

Artur ŁokietekArtur Łokietek
28 Czerwca 2020

Bill Gates jest zdania, że świat nie radzi sobie tak dobrze z pandemią, jak wcześniej przypuszczał. W USA odpowiadać za to mają działania rządu. Gates wypowiedział się także w kwestii szczepionek na COVID-19 i problemów z antyszczepionkowcami.

Bill Gates ponownie wypowiedział się na temat postępującej globalnie pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. Rozmowę z milionerem przeprowadziło CNN.

Nie jest dobrze

Bill Gates czuje się niejako zaskoczony tym, jak aktualnie sytuacja wygląda na całym świecie. Jego zdaniem ludzie radzą sobie z pandemią gorzej, niż zakładał. Podobny problem mają również konkretnie Stany Zjednoczone - tu milioner był w stanie wskazać nawet, jego zdaniem, osoby za to odpowiedzialne. Uważa, że problemy leżą na szczeblu federalnym. Negatywnie on ocenia działania podjęte przez rząd prezydenta Donalda Trumpa i określa je mianem zupełnie innych, niż jakie powinno się podjąć. USA miałoby objąć rolę globalnego przodownika w walce z pandemią, tak jednak się nie stało.

Trump już nie jest zainteresowany pandemią?

Bill Gates czuje się również zaskoczony za sprawą słabnącego zainteresowania pandemią ze strony Donalda Trumpa. Prezydent USA podejmuje nieodpowiednie działania w kierunki powstrzymania rozprzestrzeniania się wirusa nie tylko w samych Stanach, ale także na całym świecie. Milioner często rozmawia z dr Anthonym Faucim, czyli epidemiologiem, będącym głównym eskpertem rządu ds. chorób zakaźnych. Gates żartobliwie uznał, że on sam częściej rozmawia z lekarzem, niż sam prezydent. Sam dr Fauci mówił niedawno, iż rozmowę z Trumpem odbył ponad dwa tygodnie temu.

Co ze szczepionką?

Choć Gates czuje się zaskoczony kierunkiem i skalą rozwoju globalnego problemu, uważa też, że są pewne plusy. Jego zdaniem dokonano już widocznych postępów w kwestii leczenia pacjentów chorych na COVID-19, co powinno przełożyć się na malejącą liczbę zgonów. Nie wątpi on także w sukces szczepionki na koronawirusa. Tu jednak na przeszkodzie jej wdrażania i globalnych szczepień przeciw COVID-19 stoją właśnie antyszczepionkowcy. Będzie trzeba przekonywać ich do skorzystania z tej formy ochrony. Niemniej, milioner nie wątpi w to, że większość ludzi chętnie skorzysta ze szczpionki, gdy tylko ta się pojawi.

Zobacz także:

  1. Jeden wielki chaos. Studenci bardzo krytycznie o zdalnym nauczaniu
  2. Badania genetyczne na ludziach posunęły się za daleko. Skutki są nieodwracalne
  3. Jeśli kosmici istnieją, to gdzie ich szukać? Naukowcy stworzyli katalog, który może udzielić nam wielu odpowiedzi
  4. W Europie pojawił się zupełnie nowy wirus. Jest pierwsza ofiara śmiertelnaNastępny artykuł