plaża
Źródło: Unsplash

Kolejni Polscy turyści zakażeni koronawirusem. Mogli się zarazić od właściciela domków

Artur ŁokietekArtur Łokietek
30 Czerwca 2020

Czworo poznaniaków mogło zarazić się koronawirusem SARS-CoV-2 od właściciela domków wypoczynkowych. Rodzina przebywa obecnie na kwarantannie. Nie jest pierwszy przypadek zwiększonej ilości zarażeń nad polskim morzem.

Wcześniej turyści w Rewalu, teraz w Sarbinowie - turyści nad morzem zarażają się koronawirusem.

Koronawirus nad morzem

Jak donosi Gazeta Wyborcza, czworo mieszkańców Poznania, czyli rodzice, dziecko i babcia, wypoczywało w ostatni długi weekend w Sarbinowie nad morzem. Wyjechali wypocząć, a zarazili się koronawirusem SARS-CoV-2. Małgorzata Kapłan, rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie podkreśla, że rzeczywiście zanotowano w ostatnim czasie taki przypadek. Od początku pojawiły się spekulacje, iż rodzina zaraziła się od właściciela domków letniskowych, w których przebywała podczas swojego wypoczynku. Warto tu wspomnieć, iż czwórka poznaniaków wypoczywała w jednym domu, nie zaś w ośrodku wypoczynkowym. Sanepid na ten moment nie jest jednak w stanie jednoznacznie potwierdzić, czy poznaniacy faktycznie ulegli zarażeniu za sprawą właściciela przybytku.

Nie pierwszy taki przypadek

Niestety, powyższa sytuacja nie jest wyjątkiem - wcześniej podobnie wyglądała sprawa z turystami w Rewalu. To tam przebywali ślązacy - czwórka z nich okazała się zarażona co potwierdzono testem na COVID-19. "Od osób przebywających w kwarantannie w Rewalu 24 czerwca br. zostały pobrane wymazy do badań, które wykazały zakażenie wirusem SARS-CoV-2 u czterech osób. Te osoby zostaną ujęte w statystykach województwa śląskiego" - informowano wcześniej. Wszystko zaczęło się od dwójki turystów, którzy okazali się zarażeni koronawirusem. Zamknięto potencjalnie skażoną część ośrodka, a blisko 50 osób zostało zmuszonych do przebywania na kwarantannie. Miejmy nadzieję, że nadchodzący okres wakacyjny nie zmieni sytuacji na jeszcze gorszą.

Zobacz także:

  1. USA nie radzi sobie z pandemią. W kraju wracają obostrzenia
  2. Uwaga na bankomaty. Złodzieje kopiują karty, padł nowy rekord
  3. Te liczby przerażają. Na Covid-19 zachorowało już 10 milionów ludzi, a liczba ofiar przekroczyła 500 tysięcy
  4. Fatalna sytuacja na Podkarpaciu. Podtopione domy, ewakuowani mieszkańcy, setki interwencji strażackichNastępny artykuł