Pilne techgame
Źródło: Techgame

Rekord zachorowań na wirusa. Premier zabrał głos w tej sprawie, chodzi o wesela i wyjazdy

Pandemia koronawirusa w Polsce trwa w najlepsze. Trzydziestego lipca padł dotychczasowy rekord zakażeń w naszym kraju. Można by rzec, że tak źle jeszcze nie było. Głos w sprawie zabrał premier Mateusz Morawiecki.

“Rekord” zakażeń padł w naszym kraju w dniu dzisiejszym. Do tej pory nie było jeszcze dnia w którym zanotowano by ponad 600 nowych przypadków.

Wesela ogniskami koronawirusa

Cała sprawa budzi wiele wątpliwości. Czy w takiej sytuacji powrócą obostrzenia? Czy czeka nas kolejna fala epidemii? Jak praktycznie każdy z nas może zauważyć każdego dnia, Polacy za nic mają obostrzenia. Większość osób ignoruje nakaz noszenia maseczek w sklepach czy w komunikacji miejskiej. Wszystko to ma też związek ze zmęczeniem społeczeństwa. Pandemia w Polsce trwa już kilka miesięcy. Długie dni spędzane w domu powodują wyczerpanie epidemią. W tej sprawie postanowił wypowiedzieć się premier Mateusz Morawiecki. Został on zapytany, o słowa rzecznika rządu Piotra Mullera. Polityk partii rządzącej powiedział, że rozważane jest ponowne wprowadzenie czternastodniowej kwarantanny dla osób powracających do Polski z zagranicy. Podkreślił on również, że ograniczenia wprowadzone w związku z wybuchem pandemii Covid-19 ciągle obowiązują. Zaapelował on do Polaków o ich przestrzeganie.

Dziura nazwana Dziura nazwana "Blizną Ziemi". Jest tak duża, że pochłania helikopteryCzytaj dalej

Powrót kwarantanny podróżników z zagranicy?

Polacy muszą pamiętać o przestrzeganiu wciąż obowiązujących ograniczeń związanych z pandemią - przekazał opinii publicznej na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. 30 lipca w Polsce zanotowano rekordową ilość zakażeń. Sytuacja jest bardzo trudna. Rządzący rozważają powołanie sztabu kryzysowego. Premier zabrał również głos w sprawie organizacji wesel. To właśnie te imprezy w ostatnim czasie są nowymi ogniskami koronawirusa. Weselnicy nie przestrzegają zasad higieny osobistej oraz obostrzeń związanych z ilością osób na zabawie.– Nie jest wykluczone, że jeśli sytuacja będzie się pogarszać, to trzeba będzie dalej ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa – przekazał w dalszej części swojej wypowiedzi Mateusz Morawiecki.– Niewykluczone, że będziemy musieli wrócić do stosowania zasady kwarantanny na dwa tygodnie wobec osób, które przyjeżdżają z niektórych państw – doprecyzował premier. Wygląda na to, że powroty z zagranicy mogą być problematyczne dla obywateli naszego kraju.-Zastanawiamy się nad państwami południa Europy, w szczególności analizujemy przypadek Hiszpanii, ponieważ tam przypadków koronawirusa jest dużo – zakończył swoją wypowiedź Mateusz Morawiecki.

Tajemnicze kręgi pod Toruniem. Naukowcy mówią o przełomowym odkryciuTajemnicze kręgi pod Toruniem. Naukowcy mówią o przełomowym odkryciuCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tajemnicze kręgi pod Toruniem. Naukowcy mówią o przełomowym odkryciu
  2. Ważne odkrycie. Naukowcy rozwiązali historyczną zagadkę Stonehenge
  3. Likwidacja półtorametrowego gniazda szerszeni. Niesamowite nagranie
  4. Polska z najlepszymi mapami na świecie. Najnowszy ranking Google nie pozostawia wątpliwości
Następny artykuł