Kościół wnętrze
Źródło: Unsplash

Skandal w kościele. Alkohol w kropielnicy, policja musiała interweniować

Artur ŁokietekArtur Łokietek
24 Czerwca 2020

W czasie koronawirusa trudno jest znaleźć publiczne miejsce na libację alkoholową. Dwójka 20-latków z powiatu wieleńskiego wpadła jednak na niecodzienny pomysł i postanowiła przeprowadzić ją w... kościele. Mężczyznom grozi surowa kara.

Dwóch 20-latków wpadło na dziwny pomysł przeprowadzenia libacji alkoholowej w kościele. Nie skończyło się to dla nich dobrze.

Libacja i alkoholizacja

W czasie globalnej pandemii i nałożonych wraz z nią nowych zasad społecznych, jak i sanitarnych, niemożliwe dla niektórych staje się popularne "picie alkoholu w miejscu publicznym" (co jest naturalnie wykroczeniem). Entuzjaści takiej formy wątpliwej "rozrywki" zapewne starają się znaleźć idealne miejsce na konsumpcję wysokoprocentowych trunków, jednak tak, aby zniknąć z pola widzenia policjantów, którzy ostatnio sprawdzają respektowanie zasad w komunikacji publicznej. Okazuje się jednak, że nie wszystkie miejsca mogą być odpowiednie dla przeprowadzenia libacji. Przekonała się o tym dwójka 20-latków z powiatu wieleńskiego.

Alkohol w kropielnicy

Policjanci z Czarnkowa otrzymali zgłoszenie o obrazie uczuć religijnych. Przyznam, że "obraza uczuć religijnych" jest dość lekkim określeniem wyczynów dwójki 20-latków. Postanowili oni konsumować napoje alkoholowe oraz palić papierosy w jednej z kaplic. "Skierowani na miejsce policjanci w rozmowie z księdzem ustalili, że nieznani sprawcy w kaplicy kościoła palili papierosy, pozostawiając popiół na klęcznikach oraz niedopałki. Do kropielnicy wlali alkohol, a na podłogę przed wejściem na chór oraz przed wejściem do kaplicy oddali mocz. Mężczyźni znieważyli również krzyż misyjny znajdujący się przed kościołem, przy którym załatwili swoją potrzebę fizjologiczną" - tłumaczy cytowana przez RMF24 Karolina Górzna-Kustra z policji w Czarnkowie. Na szczęście dwójka sprawców została szybko schwytana. Tłumaczyli oni jednak, że wypili za dużo alkoholu - nie jest to ani zaskakujące ani w żaden sposób usprawiedliwiające. Wiadomo, że za popełnione czyny dwójka 20-latków musi liczyć się z poważną karą. Może nią być 2 letnia odsiadka w więzieniu.

Zobacz także:

  1. Nadchodzi potężny wiatr i burze. IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia dla 7 województw
  2. Polskim lekarzom grozi kara więzienia za niesienie pomocy. Skandaliczna sytuacja
  3. Polacy masowo tracą pracę. Eksperci alarmują - będzie tylko gorzej
  4. Oszuści znowu atakują. SMS, który może kosztować Cię majątekNastępny artykuł