Anomalia bałtycka
Źródło: Ocean X Team - wideo - https://www.youtube.com/watch?v=KD8bqVoWKiE

Statek kosmitów na dnie Bałtyku. Czym jest tajemnicza anomalia bałtycka?

Artur ŁokietekArtur Łokietek
4 Sierpnia 2020

W 2011 roku dokonano zaskakującego odkrycia - na dnie morza Bałtyckiego odnaleziono przedziwny obiekt. Jego kształt niejako kojarzył się z Sokołem Millenium z Gwiezdnych Wojen, jednak naukowcy nie byli w stanie jednoznacznie stwierdzić czym jest. Czy to statek kosmitów?

UFO zazwyczaj ląduje w Ameryce, a nie w Europie, ale niektórzy sądzą, że tajemniczy obiekt na dnie morza to prawdziwy statek kosmitów.

Zagadka UFO

Nie ukrywajmy, że temat UFO to dla niektórych zwolenników teorii konspiracyjnych prawdziwe pole do popisu podczas rozmów, a czasami nawet sens życia. Doniesień o spotkaniach z pozaziemską cywilizacją na przestrzeni lat pojawiało się coraz więcej i choć najbardziej znane incydenty (jak na przykład ten z Rosewell) zdarzały się właśnie w USA, to istnieją przypadki, gdy o UFO mówi się w kontekście innych krajów, choćby europejskich. Znamienne tu jest, że nawet w Polsce temat ten jest wiecznie żywy. Bodaj najsłynniejszy przypadek polskich spotkań z UFO to zdarzenie z Emilcina, które do dziś budzi ogromne emocje u wielu rodzimych ufologów. Nie zmienia to faktu, że podobnych sytuacji w historii zdarzało się więcej, a zdaniem sceptyków wszelkie kręgi w zbożu, relacje świadków czy skrzętnie ukrywane przez lata dokumenty amerykańskich oficjeli to bujda mająca jedynie zaprezentować fajną historię. Mimo to, wysiłki w analizowanie teorii o pozaziemskich cywilizacjach nie ustają.

Obrazy Techgame

Wiemy co dalej z Xbox Live GoldWiemy co dalej z Xbox Live GoldCzytaj dalej

UFO na dnie Bałtyku

W 2011 roku grupa "Ocean X Team" wyruszyła na pełne morze w poszukiwaniu, jak sami to określają, "antycznych alkoholi wysokiej klasy oraz historycznych artefaktów". Tym razem ich wysiłki skupiały się wokół poszukwiania konkretnego statku, jednak w trakcie swoich badań dna morza napotkali oni coś, co okazało się być może o wiele cenniejsze, niż ich pierwotny cel. Sonary wykryły przedziwnego konstrukta znajdującego się na samym dnie oceanu. Badacze zarzekają się, że ich sonar zaczął wariować w pobliżu obiektu, a wszelka łączność przestała działać, co tłumaczyłoby wyjątkowo niską jakość wykonanych zdjęć. Dopier, gdy odpłynęli o około 200 metrów, wszystko wróciło do normy. Co pokazywał sonar? Tajemniczy obiekt mierzył około 60 metrów średnicy, a kształtem nieco przypominał Sokoła Millenium Hana Solo z Gwiezdnych Wojen. Dało się na nim wyodrębnić drabinki, schody, ramapy i inne elementy. Z tego względu "incydent bałtycki" szybko został kojarzony z kosmitami, ale też pojawiły się teorie o tym, jakoby miałby to być podwodny wulkan, pozostałości do zaginionej cywilizacji albo... no właśnie, skały.

Tak powstają ogromne dziury na całym świecie. 200 metrowa koparka w akcjiTak powstają ogromne dziury na całym świecie. 200 metrowa koparka w akcjiCzytaj dalej

Obrazy Techgame

Skały czy kosmici?

Czym ostatecznie tajemniczy obiekt może być? Badacze, którzy go odkryli, twierdzą, że to w rzeczywistości UFO albo szczątki "podwodnego Stonehenge". Inni naukowcy jednak powzięli już konkretne środki, aby jednoznacznić wyjaśnić tajemniczy fenomen. Wysłani na miejsce nurkowie pobrali rzekomo próbki i po ich zanalizowaniu okazało się, że są to bardzo rzadkie skały, w tym skały wulkaniczne. Naukowcy wyjaśniali jednocześnie, że ich pochodzenie i stworzenie całego obiektu da się wytłumaczyć czasami epoki lodowcowej, gdy to właśnie ogromne lodowce stworzyły tak specyficzny kawałek skały. Jednak jeden z nurków, który wcześniej brał udział w analizie wyjaśniał, że woda wokół obiektu była wybitnie zimna, a z bliska całość nie przypominała skały, a bardziej "coś betonowego stworzonego przez człowieka albo kogoś innego". Choć zdawać by się mogło, że teoria o lodowcu jednoznacznie obala wszelkie mity, grupa "Ocean X Team" zapowiedziała, iż latem tego roku wróci na miejsce, przeprowadzi dokładniejsze badania i stworzy nawet film dokumentalny o wyjątkowym zjawisku. Z racji postępującej pandemii nie wiemy jednak, czy wszelkie terminy wciąż mogą zostać dotrzymane.

Kolejny wulkan na Islandii grozi potężną erupcją. Według naukowców to tylko kwestia czasuKolejny wulkan na Islandii grozi potężną erupcją. Według naukowców to tylko kwestia czasuCzytaj dalej

Obrazy Techgame

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mrówki stworzyły żywy most by napaść na gniazdo os. Niesamowite nagranie
  2. Kolejny wulkan na Islandii grozi potężną erupcją. Według naukowców to tylko kwestia czasu
  3. Ogromny krater po eksplozji w Bejrucie. Wstrząsające zdjęcia obiegły cały świat
  4. Pałac wybudowany na ogromnej skale z magmy. Sigiriya robi niesamowite wrażenie

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł