kosmici
Źródło: needpix

Czy wierzysz w istnienie kosmitów?

Artur ŁokietekArtur Łokietek
10 Października 2020

Sama teoria dotycząca tego, że we Wszechświecie rozwija się jakieś życie, nie jest niczym zaskakującym. Dopiero gdy pomyślimy, czy mogłoby ono być świadome, zaczynają się schody. Czy kosmici istnieją i czy faktycznie mogliby się z nami już kontaktować?

Człowiek od zarania dziejów może czuć się nieco samotny. I choć nie chodzi mi tutaj o samotność na Ziemi, to z całą pewnością można tak powiedzieć o całym Wszechświecie. Czy istniejemy tylko my? A może gdzieś tam w gwiazdach rozwija się zupełnie inna cywilizacja? Co uważasz?

Co mówi nam nauka?

Nauka od zawsze kojarzona jest jako pewnego rodzaju metoda na "wyjaśnianie niewyjaśnionego". Wiele osób stara się z naukowego punktu widzenia ogarnąć własną myślą wiele zjawisk, których pozornie nie sposób wytłumaczyć. I choć różnego rodzaju cząstki energii panujące we Wszechświecie, a także zjawiskowe obiekty w kosmosie, takie jak choćby czarne dziury doczekały się wielu naukowych publikacji, nie sposób powiedzieć tego samego o... kosmitach. To właśnie zagadnienie, które spędza sen z powiek wielu naukowcom z całego świata. I nie tylko im - istnieją w końcu domorośli fani zjawisk z innej planety, którzy nazywają siebie samych "ufologami". To właśnie oni zabrali się już dawno temu za analizowanie każdego rzekomego kontaktu z obcą cywilizacją. Niestety, nie zawsze argumentują oni swoją pracę naukowymi dowodami.

Bardzo trudne pytanie w Milionerach. Chodzi o szkolną lekturę, niewielu pamiętaBardzo trudne pytanie w Milionerach. Chodzi o szkolną lekturę, niewielu pamiętaCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

1. "Jeden z dziesięciu”: występ, który przeszedł do historii. Pan Ireneusz rozczulił swoją ekspresją

2. W szkole jej dokuczali, bo była gruba. Po latach jej wygląd rzuca na kolana

UFO to niekoniecznie kosmici

Sam termin UFO oznacza "unidentified flying object", czyli na polski "niezidentyfikowany obiekt latający". Oczywiście w popkulturze łatka UFO przylgnęła po prostu do kosmitów. To oni względem wielu filmów science-fiction odpowiadają za niezliczone najazdy na naszą planetę, a (względem tego samego kina) rządy różnych krajów skutecznie zatajają przed szarymi obywatelami wszelkie informacje. I choć oczywiście UFO może oznaczać latające spodki czy inne pojazdy, których mogą używać obce cywilizacje, to także termin, który choćby w wojsku oznacza obiekty latające wszelkiej klasy, których nieznane jest pochodzenie. Mogą to być choćby drony, bezzałogowe samoloty, a także i załogowe samoloty, których w danym miejscu i czasie nikt się nie spodziewał. W wojsku użycie terminu UFO często bowiem oznacza, że ktoś może na danym obszarze coś lub kogoś szpiegować.

Dramatyczna sytuacja u naszego sąsiada. Rząd wysłał wojsko, czeka nas podobny scenariusz?Dramatyczna sytuacja u naszego sąsiada. Rząd wysłał wojsko, czeka nas podobny scenariusz?Czytaj dalej

Czy kosmici istnieją?

W ubiegłym roku rząd USA potwierdził, że obecne od lat w internecie nagrania obiektów zaklasyfikowanych właśnie jako UFO są prawdziwe. Same nagrania wiele niestety nie wnoszą - ot, latające obiekty o różnym kształcie widać na niskiej jakości filmie. To jednak często komentarze pilotów, którzy donieśli o spotkaniu, są tu na wagę złota. W niektórych z filmów słychać, jak żołnierze dyskutują na temat niespotykanej szybkości pojazdów, ich dziwnym kształcie czy fakcie, że szybko zniknęły. Warto w tym wszystkim pamiętać jednak o tym, że kosmici w ujęciu "ziemian" niekoniecznie muszą do nas przylecieć w swoich UFO. Kosmici mogą także znajdować się w przestrzeni kosmicznej, na planetach oddalonych o miliardy lat świetlnych od Ziemi. Mogą to być cywilizacje, czy proste mikroorganizmy. Waszym zdaniem kosmici mogą faktycznie istnieć? Jak uważacie?

Niezwykła moneta warta jest ogromne pieniądze. Nie uwierzysz z czego została wykonanaNiezwykła moneta warta jest ogromne pieniądze. Nie uwierzysz z czego została wykonanaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wyśmienicie smakuje i efektownie wyglada. Ciasto bez pieczenia „jajko sadzone” podbije serca dużych i małych
  2. Dramatyczna sytuacja w Warszawie. Pacjenci wywożeni za miasto, co się dzieje?
  3. Niezwykła moneta warta jest ogromne pieniądze. Nie uwierzysz z czego została wykonana
  4. Bardzo trudne pytanie w Milionerach. Chodzi o szkolną lekturę, niewielu pamięta
  5. Czechy chcą dostępu do naszego morza? Prace już rozpoczęte, nie uwierzysz w ich plan
  6. Rodzina porzuciła psa w schronisku. Powód rozbraja, psiak ma złamane serce

Następny artykuł