Boom
Źródło: flickr.com

Potężny ryk z kosmosu. Czy NASA odebrała wiadomość od obcej cywilizacji?

Kuba WielochKuba Wieloch
7 Sierpnia 2020

NASA odebrało niesamowity dźwięk z kosmosu. Naukowcy nadal nie wiedzą skąd on pochodzi

NASA odebrała przedziwny sygnał z kosmosu


Astrofizycy z NASA od wielu lat odbierają przeróżne odgłosy pochodzące z odległych zakątków kosmosu. Celem badań jest odbieranie sygnałów od potencjalnych obcych cywilizacji oraz badanie przeszłych wydarzeń z przestrzeni kosmicznej. W 2006 roku w wyższe partie atmosfery wysłano specjalnie zaprojektowany balon uzbrojony w specjalistyczne urządzenia nasłuchowe. Dzięki temu naukowcy odebrali potężny huk i do tej pory nie rozwikłali pochodzenia odgłosu.

Rosjanie planują podbój planety. O dziwo, nie jest to MarsRosjanie planują podbój planety. O dziwo, nie jest to MarsCzytaj dalej

Kosmiczny huk


Kosmiczny huk został zarejestrowany instrumentem ARCADE (Absolute Radiometer for Cosmology, Atstrophysics and Diffuse Emission). Urządzenie było zamontowane na balonie unoszącym się ponad atmosferą. Na wysokości 37 km nad powierzchnią Ziemi ARCADE odebrało niesamowity odgłos, który zaskoczył NASA.

Naukowcy nie wiedzą z czym mają do czynienia


Z ustaleń astrofizyków wynika, że odebrany sygnał jest do sześciu razy głośniejszy od wcześniejszych oczekiwań. Ze względu na to wykluczono "odgwiezdne" pochodzenie dźwięku. Dodatkowo sygnał był znacznie większy, niż przewidywała cała emisja radiowa z oddalonych o lata świetlne galaktyk. Do tej pory naukowcy nie są pewni, co w zasadzie odebrali, jednak mają już pewne teorie.
Do tej pory ustalono, że sygnał prawdopodobnie jest rozproszony, co oznacza, że pochodzi z różnych kierunków równocześnie. Jest więc pewnym, że dźwięk nie jest wywołany przez jeden konkretny obiekt. Jack Signal, astrofizyk amerykańskiej agencji kosmicznej uważa, że NASA potrzebuje nowej hipotezy, która obecnie nie istnieje.

Bill Gates ostrzega świat przed większym zagrożeniem niż pandemiaBill Gates ostrzega świat przed większym zagrożeniem niż pandemiaCzytaj dalej

Kosmici, błędny pomiar, czy też coś innego?


Spore grono naukowców uważa, że badania należy powtórzyć. Oznaczałoby ty ponowne wysłanie instrumentów do atmosfery, z tym że tym razem urządzenia byłyby czulsze i skoncentrowane na poszukiwaniu konkretnego celu. Czy odebraliśmy więc podejrzane sygnały od obcej cywilizacji? Szansa na to jest mała, jednak dowiemy się o tym w najbliższym czasie, gdy badania zostaną powtórzone.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nadchodzą toksyczne burze z gradem. Fascynujące odkrycie naukowców
  2. Niedźwiedzie polarne wyginą. Szokujące prognozy naukowców
  3. Robert Lewandowski zainwestował w gry komputerowe. W planach gry sportowe
  4. Bill Gates ostrzega świat przed większym zagrożeniem niż pandemia

Następny artykuł