Kadr z nagrania wykonanego przez Bartosza Wojczyńskiego.
Źródło: YouTube/Bartosz Wojczyński

Polak nakręcił film, na którym widać rotację Ziemi. Efekt może przyprawić o zawrót głowy

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
13 Czerwca 2020

Bartosz Wojczyński wycelował kamerę w gwiazdy i stworzył coś niesamowitego. Film robi furorę w Internecie, przez kilka dni produkcję obejrzało już prawie pół miliona osób. Niespełna 24 minutowy film prezentujący ruch Ziemi wokół Słońca robi bardzo duże wrażenie.

Time-lapsy nieba z pięknymi gwiazdami, wschodami i zachodami słońca niezmiennie robią wrażenie. Polak postanowił jednak podejść do tematu w trochę inny sposób i udało mu się stworzyć coś wyjątkowego.

Stabilizacja na niebo


Filmy prezentujące rozgwieżdżone niebo to przepis na mini-sukces w Internecie. Nie trzeba wcale dużo, aby stworzyć widowiskowe nagranie, które spodoba się wielu osobom. Bartosz Wojczyński postanowił jednak trochę poeksperymentować i zamiast stabilizacji obrazu na ziemi, ustabilizował gwiazdy. Efekt może przyprawić o zawrót głowy. Do stworzenia filmu autor wykorzystał zdjęcia wykonywane w minutowych interwałach i połączonych specjalną metodą. W celu płynnego przejścia z dnia do nocy i odwrotnie autor nagrania musiał manualnie dopasowywać czas ekspozycji o zmierzchu i świcie. Film powstał w Namibii.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polska aleja tornad. IMGW ostrzega zagrożone województwa
  2. NASA opublikowało najnowsze zdjęcia Marsa. Kapitalne ujęcia zapierają dech w piersiach
  3. Do Ziemi docierają sygnały z kosmosu. Jeden z nich powtarza się co 157 dni
  4. Tak brzmi Ziemia. Sonda ESA zarejestrowała "melodię" naszej planety

Następny artykuł