Człowiek patrzący w niebo
Źródło: Unsplash

Czy uważasz, że ludzkość powinna kolonizować inne planety?

Artur ŁokietekArtur Łokietek
5 Października 2020

Biorąc pod uwagę technologiczny progres i planowane misje kosmiczne, podbój obcych planet jawi się w końcu jako osiągalny. Razem z tym pojawiają się jednak nowe zagrożenia. Czy opłaca się ludzkości poznawać kosmos, gdy nie poznaliśmy jeszcze naszej własnej planety?

Kosmos na wyciągnięcie ręki... Ale czy to dobrze?

Miłe niemiłego początki

Od samego początku kosmicznych badań, w czym na pewno wyróżnia się przeprowadzona niemal dokładnie 51 lat temu misja Apollo 11 podczas której człowiek pierwszy raz stanąl na Księżycu, zdawało się, że odkrycie kosmosu jest coraz bliżej. Potem jednak ludzkość stanęła w martwym punkcie i żadnych nowych planów przez wiele lat nie było. Gdy skończył się wyścig kosmiczny, skończyło się jakby pragnienie o odkrywaniu, ale... czy na pewno?

Denerwują Cię telemarketerzy? Jest sposób, dzięki któremu sami się rozłącząDenerwują Cię telemarketerzy? Jest sposób, dzięki któremu sami się rozłącząCzytaj dalej

Plany badań kosmosu

Odkąd kosmiczna prywatna firma Elona Muska SpaceX zaczęła współpracę z NASA, zdawało się, że plany dotyczące dalszych badań kosmosu są coraz bardziej realne. Sam Elon Musk zapewnił o tym, że zamierza podbijać Marsa, do czego wkrótce dołączyły kolejne kraje - m.in. Chiny czy nawet Zjednoczone Emiraty Arabskie. Nawet rząd USA zdaje się również bardziej interesować kosmosem, gdy w ubiegłym roku utworzono US Space Force. Czy jednak plany podoboju Marsa, a potem i innych planet mają sens? Czy zdobywanie dalekich krain powinno pochłaniać tak wielkie pieniądze, podczas, gdy sytuacja na Ziemi wcale nie jest wybitnie zadowalająca? Dajcie znać co o tym myślicie w komentarzach na naszym profilu na Facebooku!

Zobacz także:

  1. Drążek Neil'a Armstronga za 370 tys. dol. Aukcja ekwipunku z Programu Apollo okazała się hitem
  2. Ostatni człowiek na Księżycu zostawił tam nietypową pamiątkę
  3. Lot na Księżyc się nie udał? Richard Nixon informuje o katastrofie misji Apollo 11
  4. Na Wenus istnieją aktywne wulkany. Najnowsze odkrycie naukowcówNastępny artykuł