Spodek UFO na niebie.
Źródło: Pikist

Czy według Ciebie w kosmosie istnieją inne zaawansowane formy życia?

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
24 Lipca 2020

Eksploracja kosmosu coraz bardziej się rozpędza. Kolejne państwa wysyłają własne misje na Marsa i planują kolonizację innych planet. Bez odpowiedzi pozostaje jednak jedno bardzo ważne pytanie.

Obce formy inteligentnego życia od lat fascynują wszystkich miłośników produkcji science-fiction. W grach, filmach, książkach odnaleźć możemy najróżniejsze wizje tego, jak obca cywilizacja mogłaby wyglądać.

Temat na oddzielny artykuł

"Kosmici" w popkulturze ujmowani byli w najróżniejszy sposób. Jest to zdecydowanie na tyle obszerny temat, że zasługuje na oddzielny artykuł. Jedną z produkcji, którą warto wspomnieć ze względu na ciekawe przedstawienie obcych ras z kosmosu jest z pewnością seria gier Mass Effect od BioWare. Twórcy zdeycowanie popuścili wodze fantazji podczas tworzenia takich kosmitów jak wielococyu Batarianie, błękitne Asari, mamutopodobne Elcory, czy w końcu meduzowaci Hanarzy.

Chiński długi marsz na Marsa rozpoczęty. Start rakiety zakończony sukcesemChiński długi marsz na Marsa rozpoczęty. Start rakiety zakończony sukcesemCzytaj dalej

Czy we wszechświecie istnieją zaawansowane formy życia?

Według ostatnich wyliczeń naukowców w otaczającym nas kosmosie powinno istnieć przynajmniej 30 inteligentnych form życia. Kosmos jest jednak na tyle przepastny, a układy gwiezdne są od siebie tak oddalone, że możemy ich nigdy nie spotkać. Myślicie, że w kosmosie istnieją inteligentne formy życia? A jeżeli tak to jak wyglądają i czym się charakteryzują?

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Chiński długi marsz na Marsa rozpoczęty. Start rakiety zakończony sukcesem
  2. Przerażające słowa Elona Muska. Ostrzegł cały świat przed niebezpieczeństwem
  3. USA Space Force pokazały swoje motto i symbol. Przypomina trochę Star Treka
  4. Lot na Księżyc się nie udał? Richard Nixon informuje o katastrofie misji Apollo 11

Następny artykuł