Kabina
Źródło: youtube.com

Niesamowite widok. Nagranie z wnętrza turystycznego statku kosmicznego

Kuba WielochKuba Wieloch
29 Lipca 2020

Firma Virgin Galactic ujawniła, jak wygląda wnętrze ich turystycznego statku kosmicznego. Wygląda obłędnie

Czas na turystyczny podbój kosmosu


Trzeba przyznać, że pomimo tego, jak ciężki dla ludzkości jest rok 2020, to wspaniale jest żyć w XXI wieku. Technologia postępuje w zatrważającym tempie, prawdopodobnie w ciągu kilkunastu lat czeka nas podbój Marsa. Ba, być może jeszcze za naszego życia zostanie tam założona pierwsza ludzka kolonia. Dla fanów science fiction jest to coś absolutnie ekscytującego.

Czeka nas prawdziwa rewolucja


O ile lot na Marsa dla przeciętnego Kowalskiego raczej nie będzie dostępny w przeciągu 100, a może nawet 200 najbliższych lat, to podróż na orbitę ziemską może być. Wszystko za sprawą firmy Richarda Bransona, która zaprezentowała swój statek kosmiczny VSS Unity. Owszem, pierwsze loty będą potwornie drogie, ale gdy taki model turystyki stanie się bardziej popularny, to może się to rozwinąc podobnie do lotów samolotem, które też z początku były dostępne jedynie dla najbogatszej garstki ludzi.

Bill Gates bije na alarm. Miliarder ostrzega przed fake newsamiBill Gates bije na alarm. Miliarder ostrzega przed fake newsamiCzytaj dalej

Kabina rodem z filmów science-fiction


Jak więc wygląda kabina kosmicznego statku turystycznego? Niesamowicie. Wnętrze jest niesamowicie schludne i futurystyczne, wręcz wyjęte rodem z filmów science-fiction. W kabinie znajduje się 6 autonomicznie regulowanych foteli, które podczas lotów ustawiają się tak, aby pasażerowie w, jak najmniejszym stopniu odczuli przeciążenie. Dodatkowo we wnętrzu umieszczono szerokie okna, aby pasażerowie mogli podziwiać widoki i obejrzeć zakrzywienie planety na własne oczy.

Selfie z Ziemią w tle


W kabinie umieszczono również specjalne kamery, dzięki którym pasażerowie mogą uwieczniać swoją podróż i robić "selfie" z Ziemią w tle. Na samym tyle kabiny znajduje się ogromne lustro, które obraz planety.
Firma Virgin Galactic nie ujawniła do tej pory, kiedy odbędą się pierwsze loty w kosmos, jednakże zainteresowanie klientów jest ogromne. Do tej pory, aby zarezerwować pierwsze loty, trzeba było wpłacić 1000 dolarów depozytu, aby mieć pierwszeństwo przy zakupie biletów. Pieniądze wpłaciło ponad 400 osób, a więc firma nie może narzekać na brak zainteresowania.
Prawdopodobnie pierwsze turystyczne loty w kosmos odbędą się jeszcze w tym roku.

Naukowcy już wiedzą, czemu tak śmierdzimy. Odwieczny problem ludzkości może się skończyćNaukowcy już wiedzą, czemu tak śmierdzimy. Odwieczny problem ludzkości może się skończyćCzytaj dalej

Nagranie


Poniżej znajduje się nagranie z wnętrza futurystycznej kabiny:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Bill Gates bije na alarm. Miliarder ostrzega przed fake newsami
  2. Naukowcy już wiedzą, czemu tak śmierdzimy. Odwieczny problem ludzkości może się skończyć
  3. Rosjanie sklonują mamuta. Wszystko dzięki znalezisku na Syberii
  4. Polskie elektryczne auta przyszłości. Oto prototypy Izery

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł