Poczta Polska skrzynka pocztowa
Źródło: pixabay

Ważna zmiana w Poczcie Polskiej, dotyczy milionów Polaków. Listonosze mogą nas zaskoczyć

Artur ŁokietekArtur Łokietek
22 Września 2020

Już niedługo Poczta Polska wyposaży swoich listonoszy w tablety i wyśle na misję pozyskiwania nowych klientów dla programu "Mobilny Bankowiec". Oznacza to, że przy okazji wręczania przesyłek możemy zostać zapytani o to, czy potrzebujemy kredytu.

Poczta Polska postanowiła w dość rewolucyjny, aczkolwiek bardzo imponujący sposób wykorzystać listonoszy. Oprócz standardowego wręczania przesyłek będą oni pozyskiwać klientów dla nowego programu bankowości.

Kredyt na Poczcie

Bank Pocztowy to inicjatywa Poczty Polskiej, która powstała w 1990 roku. Jest to bank komercyjny, który skupia się przede wszystkim na klientach indywidualnych, jednak rozwija się także pod kątem mniejszych przedsiębiorstw. Poczta Polska w ostatnim zaczęła nieco aktywniej promować swój poboczny biznes, a najnowszy ich pomysł jest tyle ciekawy, co kontrowersyjny. Nie od dziś wiadomo, że listonosze to jeden z zawodów, który ma najwięcej kontaktu z klientem i dziennie przewijają się przez setki ludzi. Poczta postanowiła wykorzystać ten fakt na swoją korzyść, a to za sprawą nowej inicjatywy "Mobilny Bankowiec". Zgodnie z nią aż 9,5 tysiąca listonoszy zostanie wyposażonych w tablety i zaczną oni proponować ludziom wzięcie... kredytu. Genialne, prawda? Z jednej strony, z drugiej jednak nowy pomysł może wydawać się nieco inwazyjny.

Tajemnica Całunu Turyńskiego odkryta? Lekarz uważa, że Jezus zmartwychwstałTajemnica Całunu Turyńskiego odkryta? Lekarz uważa, że Jezus zmartwychwstałCzytaj dalej

Tablet, listonosz i pożyczka

Listonosze na co dzień nie tylko mają kontakt z bardzo duża bazą potencjalnych klientów, ale sami również roznoszą nie tylko listy, ale i świadczenia finansowe. Nowy program ma zagwarantować możliwość premii u listonoszy, ale nie wszyscy z tego powodu mogą być zadowoleni. Odbierając przesyłkę możemy teraz zostać spytani o to, czy nie jesteśmy zainteresowani wzięciem pożyczki. Jeżeli wyrazimy zainteresowanie, listonosz pokrótce objaśni nam warunki kredytu udzielanego przez Bank Pocztowy. Potem, o ile oczywiście zgodzimy się na propozycję, listonosze wpiszą w tablety nasze dane kontaktowe i potem oddzwoni do nas pracownik Banku, który dokładnie odpowie na nasze wszystkie pytania. Co ciekawe, samej umowy nie zawrzemy przez listonosza, ale będziemy musieli udać się do konkretnej placówki pocztowej.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Ludzie zatrzymywali auta by zobaczyć "UFO". Tysiące nagrań zalało internet [wideo]

2. Na dnie Odry odnaleziono ogromny skarb. Archeolodzy są pod wrażeniem znaleziska

Poczta Polska wyjaśnia

"W ubiegłym roku odnotowaliśmy znaczny wzrost sprzedaży kredytów konsumpcyjnych przez pracowników Poczty Polskiej. To był impuls do szukania nowych płaszczyzn, na których moglibyśmy oferować usługi finansowe i bankowe przez szeroko pojętą grupę Poczty Polskiej. To również potwierdzenie tego, że jako Bank możemy dostarczać proste, a zarazem nowoczesne rozwiązania – coś, co jest elementem naszej długofalowej strategii rozwoju stawania się instytucją coraz bardziej cyfrową – Tomasz Dąbrowski, członek zarządu Banku Pocztowego" - wyjaśnia Poczta Polska cytowana przez Komputerswiat.pl.

Potężny cyklon pustoszy Europę. Ofiary śmiertelne, podtopienia i zniszczone domy. Dramat mieszkańcówPotężny cyklon pustoszy Europę. Ofiary śmiertelne, podtopienia i zniszczone domy. Dramat mieszkańcówCzytaj dalej

Sposób na zarobienie czy dorobienie?

Choć sam pomysł wykorzystania listnoszy w formie specyficznego "marketingu" jest dość ciekawym pomysłem, wiele osób może zacząć się zastanawiać na temat tego, czy taka forma "obwoźnego handlu" nie okaże się ostatecznie zbyt męcząca i czy oferowanie kredytów dla,na przykład, starszych osób mieszkających samych to dobry sposób na reklamowanie swoich usług. Z innej strony na samej inicjatywie zyskają też listonosze, którzy mogą liczyć na dodatkowe premie w przypadku znalezienia klientów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Monitoring nagrał kuriera wchodzącego na cudzą posesję. Czworonożny obrońca dał mu niezapomnianą nauczkę
  2. Największy, niewybaczalny błąd dotyczący grzybów. Jedna decyzja i stają się trujące
  3. Tajemnica Całunu Turyńskiego odkryta? Lekarz uważa, że Jezus zmartwychwstał
  4. Ludzie zatrzymywali auta by zobaczyć "UFO". Tysiące nagrań zalało internet [wideo]
  5. USA buduje sztuczne słońce. Niesamowita technologia już niedługo w armii
  6. Coraz więcej przypadków COVID-19 w szkołach. Podano konkretne liczby

Następny artykuł