Zdjęcia Księżyca przedstawiające lodowe kratery.
Źródło: flickr

Najważniejsze odkrycie XXI wieku. NASA potwierdziła niesamowite doniesienia odnośnie Księżyca

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
26 Października 2020

NASA potwierdziła niesamowite informacje dotyczące Księżyca. Chodzi o wyniki obserwacji, które w ostatnim czasie prowadzone były za pomocą latającego obserwatorium SOFIA. Na specjalnej konferencji prasowej Amerykańska Agencja Kosmiczna potwierdziła przełomowe odkrycie.

Parę dni temu informowaliśmy, że NASA wydała oficjalny komunikat związany z przełomowym odkryciem, które zostało zaobserwowane dzięki obserwatorium SOFIA. Dzisiaj o godzinie 17:00 czasu polskiego, Amerykańska Agencja Kosmiczna ogłosiła niesamowite doniesienia, które będą miały ogromne znaczenie przy okazji kolonizacji Księżyca.

Obserwacja Księżyca potwierdziła przypuszczenia

Dotychczas astronomowie badający powierzchnie Księżyca zdawali sobie sprawę z tego, że na powierzchni Srebrnego Globy występuje lód. Nie mieli oni jednak pewności, czy pochodzi on z wody (H2O) czy może należy on do grupy hydroksylowej (OH). W tym drugim przypadku, astronauci, którzy będą w przyszłości kolonizować Księżyc nie mieliby z niego zbyt wiele pożytku. Dzięki obserwacjom naukowców potwierdzone zostały jednak optymistyczne założenia. Lód na księżycu ma pochodzenie wodne, a więc otwiera to ogromne możliwości dla przyszłych kolonizatorów.

W stronę Ziemi leci ogromna asteroida. Jej prędkość jest porażająca, uderzenie miałoby katastrofalne skutkiW stronę Ziemi leci ogromna asteroida. Jej prędkość jest porażająca, uderzenie miałoby katastrofalne skutkiCzytaj dalej

NASA ogłosiła niesamowitą wiadomość

Amerykańska Agencja Kosmiczna właśnie potwierdziła, że na powierzchni Księżyca znajduje się woda pod postacią lodu. Już wcześniej wiadomo było, że lód składuje się w ogromnych i głębokich na kilka kilometrów kraterach na powierzchni naszego naturalnego satelity. Dzięki obserwacji prowadzonej na pomocą obserwatorium SOFIA, astronomowie potwierdzili istnienie mniejszych, kilkumetrowych kraterów, które mogą zawierać o wiele łatwiej dostępny lód. Ogółem naukowcy określili, że takie “lodowe pułapki” zajmują około 40 000 kilometrów kwadratowych powierzchni Księżyca (około 0,1%).

DZISIAJ GRZEJE:

1. Tajemnicze sygnały z kosmosu ponownie do nas trafiają. Astronomowie nie mogą uwierzyć

2. Nieoficjalne: lockdown w Polsce możliwy już niebawem. Współpracownik premiera uchylił rąbka tajemnicy, padł konkretny termin

“Widzimy biliony nowych kraterów lodowych, których wcześniej nie dostrzegaliśmy. To daje nam możliwość o wiele łatwiejszej ekstrakcji lodu na Księżycu, co jest bardzo ważną informacją w kontekście przyszłej kolonizacji” - tłumaczy Paul Hayne z University of Colorado. To właśnie jego zespół w dużej mierze przyczynił się do przełomowego odkrycia.

Naukowcy z NASA przecierają oczy ze zdumienia. Odkryli tajemnicze dziury na Arktyce, nigdy nie widzieli podobnychNaukowcy z NASA przecierają oczy ze zdumienia. Odkryli tajemnicze dziury na Arktyce, nigdy nie widzieli podobnychCzytaj dalej

Woda na Księżycu istnieje! Nie wiadomo jednak czy będzie przydatna

Co prawda naukowcy potwierdzili, że lód znajdujący się na Księżycu ma charakter wodny (H2O), jednak wciąż pozostaje wiele pytań, na które jeszcze nie znamy odpowiedzi. Przede wszystkim chodzi o to, w jaki sposób lód będzie się zachowywał przy obróbce. Naukowcy nie wiedzą na ile stabilna będzie ekstraktowana z niego woda. William Bottke z Southwest Research Institute in Colorado tłumaczy, że astronauci mogą mieć również ogromne trudności z ekstrakcją wody. Według niego, do wypełnienia butelki wodą mogą być potrzebne tysiące kilogramów księżycowych skał.

Zapadła ważna decyzja dla klientów UPC. Firma zwróci pieniądze obecnym i dawnym klientom, jest jeden warunekZapadła ważna decyzja dla klientów UPC. Firma zwróci pieniądze obecnym i dawnym klientom, jest jeden warunekCzytaj dalej

To ogromny przełom dla nauki

Odkrycie wody pod postacią wodnego lodu na powierzchni Księżyca wciąż jednak jest jednym z najważniejszych osiągnięć świata nauki XXI wieku. Wiedza ta daje ogromne możliwości w związku z kolonizacją naszego naturalnego satelity. Chociaż proces ten może być problematyczny, to z pewnością będzie o wiele tańszy niż transportowanie wody z Ziemi na Srebrny Glob.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wspaniały czyn 19-letniej strażaczki. Mało osób zdecydowałoby się na taki gest
  2. Pokłócił się z dziewczyną, więc wsiadł do BMW i zrył boisko
  3. Naukowcy biją na alarm. Przerażające informacje o Oceanie Arktycznym, spełnia się najgorszy scenariusz
  4. Miniaturowy lokalizator namierzył gniazdo morderczych szerszeni. Naukowcy wpadli na niesamowity pomysł [wideo]
  5. Naukowcy przez przypadek odkryli nowy, ludzki organ. Nie uwierzysz, gdzie się znajduje
  6. Kary uderzą zapominalskich kierowców. Zaczynają się od 170 złotych, wystarczy zapomnieć o jednym
  7. Wściekły Pudzian w niecenzuralnych słowach o całej sytuacji. Nie do wiary, że stał się ofiarą

Następny artykuł