Wieś
Źródło: wikipedia.com

Połowa wsi jest na kwarantannie. Wyniki testów są fenomenem

Kuba WielochKuba Wieloch
25 Czerwca 2020

Wieś Pasiary na Dolnym Śląsku nie wyróżnia się niczym wyjątkowym. Ot mała miejscowość licząca około 260 mieszkańców. I nie byłoby w niej absolutnie nic wyjątkowego, gdyby nie fakt, że aż połowa mieszkańców wylądowała na kwarantannie.

Jedyny sklep na wsi

Jak do tego doszło? Otóż, okazało się, że jeden z mieszkańców, który niefortunnie był przy okazji sprzedawcą w miejscowym sklepie został zarażony koronawirusem. Nie miał on żadnych symptomów choroby, więc do sklepu przychodziły całe, nic niepodejrzewające rodziny. Sanepid musiał dotrzeć do każdego mieszkańca, który miał kontakt ze sprzedawcą i w taki sposób doszło do ogromnego lockdownu wsi. Służby zaoferowały pomoc mieszkańcom, ze względu na wysoki procent potencjalnych chorych. W końcu ktoś musiałby zaopatrywać potencjalnych chorych.

Zero osób zarażonych

Okazuje się jednak, że pierwsze wyniki testów są ogromnym zaskoczeniem.
- Mieszkańcy byli testowani w dwóch grupach, próbki pobrano w dwóch terminach - wyjaśnia wójt Henryk Kuriata. - Pierwszą grupę mamy już przebadaną, na ponad 60 osób nie ma ani jednego zakażonego. Na ten moment nie mamy ani jednego zachorowania więcej, poza dwoma osobami, które przyjechały z wirusem. Sanepid powinien niedługo ściągnąć kwarantannę z tych, którzy uzyskali negatywne wyniki - zaznacza.

Trzeba przyznać, że jest to sytuacja niespotykana. Prawdopodobieństwo takiego wyniku testów jest bardzo niskie i mieszkańcy muszą mieć świadomość ogromnego szczęścia.

Środki ostrożności są niesamowicie ważne


Ten przykład bardzo dobrze pokazuje, że trzeba stosować środki ostrożności zalecane przez władze - podkreśla Kuriata. Jednak optymistyczne nastroje tonuje Agnieszka Biegańska, sołtys wsi. - Będziemy się cieszyć, gdy wszyscy dostaną wyniki negatywne - ucina rozmowę.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Bezrobotni w końcu otrzymają pomoc. Wystarczy spełnić jeden warunek by dostać 1400 zł miesięcznie
  2. Niesamowite nagranie. Brama Piekieł istnieje i płonie bezustannie od 50 lat
  3. Bardzo ważne zarządzenie premiera. Wprowadzono II stopień alarmowy w kraju
  4. Nadchodzą potężne burze z gradem. IMGW wydało ostrzeżenie dla 9 województw
Następny artykuł