Drzewo
Źródło: Facebook - https://www.facebook.com/LasyPanstwowe/posts/10158787165317630 / Lasy Państwowe/ fot. Piotr Dygas

Strażnicy aż osłupieli. Gdy weszli do lasu, opadły im ręce, zdjęcia mówią wszystko

Artur ŁokietekArtur Łokietek
13 Września 2020

W lesie w województwie świętokrzyskim dokonano przerażającego odkrycia. Jedno z drzew okazało się być doszczętnie zdewastowane w niezwykły sposób. Internauci są oburzeni.

Na profilu Lasów Państwowych w serwisie Facebook zamieszczono niezwykle szokujące zdjęcie. Internauci są wściekli.

Zaśmiecanie w lasach

Lasy to ostoja przyrody, praktycznie w każdej formie - znaleźć tam możemy dziko żyjące, w wielu przypadkach nie dotknięte działalnością człowieka zwierzęta, jak i rośliny. W takich miejscach samo powietrze działa na nas oczyszczająco i, co szczególnie ważne, odprężająco. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób decyduje się na spędzenie wolnego popołudnia przechadzając się do okolicznego lasu, lub, w przypadku braku takowych, parku. Taka forma odpoczynku znacznie wpływa na nas układ odpornościowy i zmniejsza stres. Zdarzają się jednak sytuacje,w których zamiast odprężenia w lesie, możemy znaleźć tam powód do prawdziwego wzburzenia się. Jednym z nich może być konotrwersyjne zdjęcie, które obiegło niedawno cały internet.

Tak wyglądają Niemcy. Chcą, żeby w Polsce było identycznieTak wyglądają Niemcy. Chcą, żeby w Polsce było identycznieCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Skarb Putina potężną bronią Rosji. Dzięki niemu ucisza Zachód i trzyma kraj na powierzchni

2. Mieszkanie w Krakowie kryło prawdziwy skarb. Wartość znaleziska wbija w fotel

Zdewastowane drzewo

Przyozdabianie drzewek różnymi formami ozdób i świecidełek to nic zaskakującego, wszak czynimy to w każde święta Bożego Narodzenia. Gorzej jednak, gdy ktoś zdecyduje się "przyozdobić" drzewo dziko żyjące w lesie, przy czym ulega ona poważnej dewastacji. Dosłownie zniszczone drzewo w jednym z świętokorzyskich lasów znalazł Inżynier Nadzoru Nadleśnictwa Starachowice w woj. świętokrzyskim, Piotr Dygas. Lasy Państwowe na swoim oficjalnym profilu w serwisie Facebook udostępniły konotrowersyjne zdjęcie, czym jednocześnie wywołały lawinę oburzonych komentarzy. Samo zdjęcie obejrzeć możecie poniżej, jednak przestrzegamy - nie dla osób wrażliwych!

Deep Blue – jeden z największych rekinów w historii zarejestrowanych na nagraniuDeep Blue – jeden z największych rekinów w historii zarejestrowanych na nagraniuCzytaj dalej

Lasy Państwowe na FB

Dbajmy o nasze lasy

"Ludzie wciąż potrafią zaskoczyć... czym? Odpowiedzmy sobie sami..." - napisano w poście Lasów Państwowych na Facebooku. Na zdjęciu widać kompletnie zniszczone drzewo, w które ktoś powtykał nakrętki od wysokoprocentowych alkoholi. Takie zachowanie kojarzyć się nam może z istotami jeszcze bardziej dzikimi, niż zwierzęta, które żyją w tamtym lesie. Problem ze śmieceniem w lasach jest poważny i wiele osób nie zdaje sobie nawet sprawy z tego, że postępuje niewłaściwie i przyczynia się do niszczenia natury, klimatu, a także narażenia na niebezpieczeństwo zwierząt, które żyją w lesie. Dość powiedzieć, że śmiecenie w lasach jest często przyczyną olbrzymich pożarów, a jedna dyrekcja olsztyńskich Lasów Państwowych wydaje na wywóz śmieci aż 1,5mln złotych rocznie!

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Poprosiła przechodnia o pieniądze, usłyszała odmowę. Finał historii zaskakuje
  2. W kuchni masz przyprawę, którą medycyna ludowa wykorzystywała od wieków. Szczególnie teraz trzeba mieć ją pod ręką
  3. Dziwne dźwięki po niewidocznej części Księżyca. Ogromna tajemnica NASA
  4. Dramatyczne wyniki badań. Populacja zwierząt na Ziemi spadła o 68% w ciągu ostatnich 50 lat
  5. Koniec z elektrycznymi hulajnogami na chodnikach? Kontrowersyjny pomysł rządu
  6. Ministerstwo Zdrowia przekazało ważny komunikat z samego rana. Dotyczy milionów Polaków

Następny artykuł