Dziewczynka zaczepiona o latawiec w powietrzu
Źródło: YouTube

Latawiec porwał dziewczynkę w powietrze. Tłum zachował się niesamowicie

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
1 Września 2020

Sceny niczym z horroru przeżyli uczestnicy festiwalu latawców na Tajwanie. W pewnym momencie jeden z latawców porwał w powietrze małą dziewczynkę. Tylko dzięki niesamowitemu zachowaniu tłumu dziewczynka uszła z życiem.

Przerażające sceny rozegrały się podczas festiwalu Xinzhu na Tajwanie. Festiwal znany jest z przepięknych latawców o najróżniejszych kształtach i rozmiarach. Goście wydarzenia mogli podziwiać latawce w kształcie smoków, astronautów, nikt się jednak nie spodziewał latawca z żywą dziewczynką na końcu liny.

Sytuacja jak z kreskówki, ale było śmiertelnie niebezpiecznie

Jak informuje RMF, podczas festiwalu latawców w Xinzhu na Tajwanie, doszło do niezwykle niebezpiecznego zdarzenia. W pewnym momencie podziwianie latawców przerwała dramatyczna scena, w której mała dziewczynka została porwana przez jeden z latawców w powietrze. Do zdarzenia doszło w momencie, w którym zakończenie dużego, pomarańczowego latawca owinęło się dziewczynce wokół pasa, a silny podmuch wiatru wzbił latawiec na 30 metrów nad ziemię. Relacjonujący wydarzenie świadkowie mówili, że dziewczynka wyglądała jak lalka doczepiona do latawca.

Polacy nie gęsi i też swój latający samochód mają. A do tego latał już dwa lata temuPolacy nie gęsi i też swój latający samochód mają. A do tego latał już dwa lata temuCzytaj dalej

30 sekund w powietrzu i wspaniała reakcja gapiów

Zanim osoba kontrolująca latawiec zorientowała się co się dzieje, dziewczynka spędziła w powietrzu bez żadnego zabezpieczenia około 30 sekund. Na szczęście tłum gapiów zachował się bardzo świadomie i w momencie, kiedy latawiec zaczął opadać, dziewczynka została w bezpieczny sposób złapana przez kilkanaście osób. Trzyletniej Lin cudem nic się nie stało, a niespodziewany lot napędził jej tylko sporego stracha. Głos w sprawie zabrali również organizatorzy wydarzenia, którzy wyrazili ubolewanie nad zaistniałą sytuacją i zapewnili, że zanim wszystkie latawce wzniosą się na bezpieczną odległość, to publiczność jest odseparowana od pól startowych. Organizatorzy nie potrafili jednak wyjaśnić, jak doszło do tej niebezpiecznej sytuacji. Poinformowali oni również, że wiatr podczas tegorocznej edycji festiwalu był niezwykle silny, wiatr wiał w porywach do 61 kilometrów na godzinę.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Afryka wolna od wirusa. Informację potwierdzono podczas konferencji z WHO
  2. Polacy nie gęsi i też swój latający samochód mają. A do tego latał już dwa lata temu
  3. Ciężko chory naukowiec chce się zamienić w cyborga. "Nie umieram, tylko się przemieniam"
  4. Polska Policja z nową bronią. Jej moc jest przerażająca

Następny artykuł