lego masters
Źródło: youtube.com - TVN Talent Show/kadr z filmu

Lego Masters: Prokopa aż zatkało. Uczestnicy stworzyli genialne konstrukcje, odcinek przejdzie do historii

Artur ŁokietekArtur Łokietek
22 Listopada 2020

Niedawny odcinek Lego Masters z pewnością przejdzie do historii. Doszło do prawdziwej destrukcji. Uczestnicy musieli stworzyć budowle, jednak nie bazując na ich trwałości, a na jak najbardziej epickim ich niszczeniu.

Rzadko kiedy w telewizji dochodzi do tak brutalnych scen - stawiane mozolnie przez długi czas budowle musiały zostać totalnie zniszczone. Widzowie w ostatnim odcinku Lego Masters mogli podziwiać prawdziwą destrukcję.

Lego Masters z prawdziwą rozróbą

TVN wyemitowało w ubiegłą sobotę drugi już odcinek swojego nowego show bazującego na zagranicznym formacie, czyli Lego Masters. Program, jak można byłoby się spodziewać, traktuje o architektach... klocków Lego. Walczą oni o główną nagrodę w wysokości 100 tys. złotych.

Uwaga, ogromne utrudnienia w polskich bankach. Lepiej wypłacić pieniądze, PKO BP, mBank, Santander, Millennium, Ing Bank ŚląskiUwaga, ogromne utrudnienia w polskich bankach. Lepiej wypłacić pieniądze, PKO BP, mBank, Santander, Millennium, Ing Bank ŚląskiCzytaj dalej

Budowniczy, korzystając z kultowej już zabawki, tworzą różnego rodzaju budowle w oparciu o wymagania stawiane w kolejnych konkurencjach. Nikogo w końcu nie zdziwiłaby konkurencja dotycząca jak najwyższej czy złożonej z największej liczby klocków budowli. Lego Masters zaskoczyło jednak widzów.

Okazuje się, że czasami warto także tworzyć, aby zaraz to... zniszczyć. I to nie byle jak, bo niezwykle spektakularnie. Widzowie w jednym z ostatnich odcinków mogli podziwiać wyjątkową konkurencję w której nie chodziło aż tak o samo tworzenie, jak o niszczenie.

Prokop był pod wrażeniem

W drugim już odcinku nowego show ze stacji TVN, uczestnicy zostali poproszeni o stworzenie konstrukcji bazujących na kosmicznych obiektach. Problem w tym, że samo odzwierciedlenie gwiazd czy kosmicznych wehikułów nie było tutaj głównym wymogiem.

Przede wszystkim ambitne konstrukcje musiały jak najlepiej... dać się zniszczyć. W całej konkurencji chodziło przede wszystkim o to, aby wybudować coś, co ostatecznie mogłoby zostać jak najbardziej widowiskowo zniszczone. "To jest najlepsze uczucie, jakie miałem w telewizji od czasu kiedy poznałem Dorotę Wellman" - powiedział Marcin Prokop.

Youtube wprowadza kolosalne zmiany. Widzowie i twórcy są wściekli, chodzi o reklamyYoutube wprowadza kolosalne zmiany. Widzowie i twórcy są wściekli, chodzi o reklamyCzytaj dalej

W pierwszym odcinku Łukasz i Damian otrzymali tzw. złoty klocek, czyli immunitet i nie mogli teraz odpaść. Drużyny same losowały sposób destrukcji swoich wytworów. Przyznam szczerze, że nie wiem, czy mógłbym w spokoju patrzeć na to, jak wybudowana przeze mnie konstrukcja zostaje rozwalona kijem baseballowym.

DZISIAJ GRZEJE:

 1. Archeolodzy donoszą o wyjątkowym odkryciu. Uważano, że znalezisko jest tylko legendą
 2. Zdrowa i obłędnie pyszna. Kiszona czerwona cebula wygra z każdą przekąską
 3. Wielki skandal w Watykanie. Papież Franciszek polubił zdjęcie "dla dorosłych" na Instagramie, wszczęto śledztwo
 4. Na jego dom spadł meteoryt. Dziś jest milionerem, niezwykła historia

Odpadli kolejni uczestnicy

Uczestnicy losowali między zrzuceniem konstrukcji do specjalnego krateru uderzeniowego, wysadzeniu jej w powietrze czy, jak wspomniałem już wyżej, rozbiciu kijem baseballowym. Cała budowla musiała dać się rozwalić na jak najbardziej widowiskowy sposób. Prowadzący był wyraźnie zadowolony z możliwości użycia kija na klockach Lego.

Dzwoni nieznany numer? Natychmiast odrzuć, dramatyczny apel PKO BPDzwoni nieznany numer? Natychmiast odrzuć, dramatyczny apel PKO BPCzytaj dalej

Na wykonanie samego zadania dostali osiem godzin. Dzieła Wiktora i Daniela oraz Damiana i Łukasza została zniszczona poprzez zrzucenie do krateru uderzeniowego, Kajetan i Joanna oraz Agnieszka i Maciej musieli patrzeć jak ich konstrukcje zostają wysadzone, zaś wytwory Marcina i Marty oraz Rafała i Jakuba zostały rozbite kijem baseballowym.

Ostatecznie jury musiało zadecydować, która konstrukcja rozpadła się w najmniej epicki sposób. Ola Mirecka i Paweł Duda oznajmili, że najmniej "katastroficzne" okazały się konstrukcje Rafała i Jakuba oraz Agnieszki i Macieja, w związku z czym musieli oni opuścić program.

ZOBACZ TAKŻE W NASZYM SERWISIE:

 1. Roczny chłopiec wymagał przeszczepu nerki, rodzice tracili nadzieję. Za gest pielęgniarki będą wdzięczni do końca życia
 2. Dlaczego koty kochają kartony? Znamy prawdziwe przyczyny uwielbienia pudełek przez mruczki
 3. Ujawniono wstrząsające informacje o Marsie. Badacze nie mogą uwierzyć, wielki przełom
 4. Naukowcy znaleźli gigantyczną czarną dziurę. Pożera wszystko, przerażające doniesienia
 5. Polscy naukowcy dokonali bardzo ważnego odkrycia. Znaleźli niewiarygodnie dziwną planetę
 6. Marcin Najman ustawił walkę? Bukmacher zabiera głos, jest oficjalne stanowisko
 7. Nowy rozkład jazdy PKP. Pociągi w Warszawie pojadą z innych stacji

Następny artykuł