Leki
Źródło: pixinio.com

Nowa nadzieja w leczeniu COVID-19. Unia Europejska rekomenduje lek, który ma pomóc w terapii.

Kuba WielochKuba Wieloch
25 Czerwca 2020

Unia Europejska zatwierdziła rekomendację ws. stosowania leku Remdesiwir u pacjentów z chorobą COVID-19

Ciągle nie ma szczepionki

Na całym świecię wciąż trwają prace nad szczepionką na chorobę COVID-19 wywoływaną koronawirusem. Internet aż huczy o postępach w jej produkcji w Chinach, USA czy Unii Europejskiej.

Ten lek może pomóc

Okazuje się, że w walce z chorobą może pomóc lek przeciwwirusowy Remdesiwir. Europejska Agencja Leków zarekomendowała go w terapii dla osób chorych na COVID-19.

Rekomendację, by na terenie Unii Europejskiej zatwierdozno stosowanie leku remdesiwir wydał Komitet ds. Produktów Leczniczych Stosowanych u Ludzi Europejskiej Agencji Leków. Ważnym jest fakt, że lek można podawać tylko chorym powyżej 12 roku życia.

Pierwszy taki przypadek

Jest to pierwszy lek, który uzyskał rekomendację EMA w leczeniu SARS-COV-2. Jak podaje agencja, decyzję podjęto po przeanalizowaniu wyników badań przeprowadzonych m. in. za pieniądze amerykańskiego Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych.

Warto jednak pamiętać, że wciąż nie wynaleziono leku na chorobę COVID-19. Remdesiwir ma jedynie pomóc w leczeniu i łagodzić skutki choroby.

Liczba chorych w kraju

Ministerstwo Zdrowia podało, że potwierdzono zakażenie koronawirusem u 33 119 osób, 1 412 pacjentów zmarło, a 18 654 osoby już wyleczono. Cały czas rośnie liczba zarażonych oraz ofiar wirusa na świecie. Epidemia zaczęła się w Chinach, ale przybywa pacjentów w innych regionach.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Czy epidemia koronawirusa pokrzyżowała Ci wakacyjne plany?
  2. Kto do tego dopuścił? Testy warte 125 mln złotych leżą w magazynie - nikt z nich nie korzysta
  3. Kilka reaktorów w ciągu najbliższych lat. Polska wchodzi w erę energii atomowej
  4. Jest decyzja w sprawie zasiłku opiekuńczego. Wspaniała wiadomość dla tysięcy polskich rodzin

Następny artykuł