Robert Lewandowski na ławce rezerwowych
Źródło: Wikipedia Commons

Robert Lewandowski zainwestował w gry komputerowe. W planach gry sportowe

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
7 Sierpnia 2020

Movie Games podpisało umowę inwestycyjną z kapitanem polskiej reprezentacji w piłkę nożną, Robertem Lewandowskim.

Współpraca obejmie między innymi tworzenie gier sportowych. Movie Games dotychczas zasłynęło z wyprodukowania takich gier jak Drug Dealer Simulator oraz Lust for Darkness.

Koniec sezonu nie oznacza końca pracy

Sezon Bundesligi już za nami. W tym roku Robert Lewandowski zdobył wszystkie możliwe trofea, które można wygrać na niemieckich boiskach. Do sezonu idealnego brakuje mu już tylko wygranej w Lidze Mistrzów, której rozgrywki wznowione zostaną na dniach. Polski napastnik nie myśli jednak tylko i wyłącznie o piłce nożnej, a przynajmniej nie w kontekście przebywania na boisku. Właśnie podpisał umowę inwestycyjną ze studiem tworzącym gry, Movie Games.

Mortal Shell: Znamy datę premieryMortal Shell: Znamy datę premieryCzytaj dalej

Lewandowski stał się udziałowcem nowej spółki, która planuje tworzyć gry sportowe. Spółka rozpocznie swoją działalność już we wrześniu, a jeden z najbardziej utalentowanych polskich piłkarzy w historii tego sportu będzie wspierał rozwój nowej marki finansowo, wizerunkowo oraz spojrzy na projekty gier okiem specjalisty.

Lewandowski nie boi się nowego

Obecność polskiego piłkarza wśród inwestorów ma oczywiście przede wszystkim funkcję wizerunkową. Tak znakomite nazwisko przy studiu produkującym gry sportowe może jedynie pomóc w odnajdywaniu kolejnych sponsorów i producentów. Lewandowski podkreśla jednak, że jego zadania będą również dotyczy innych funkcji, takich jak doradzanie, aby gry produkowane przez studio były jak najbardziej realistyczne w kontekście sportowym.

Wiemy co dalej z Xbox Live GoldWiemy co dalej z Xbox Live GoldCzytaj dalej

„Z innowacjami staram się być na bieżąco, chętnie korzystam z nich na co dzień. Sam rynek związany z nowoczesnymi technologiami, w tym rynek gier komputerowych, obserwuję od dłuższego czasu i widzę ogromny potencjał w tym segmencie. Współpraca z Movie Games to dodatkowo możliwość pokazania piłki nożnej od kuchni i będziemy to robić jako pierwsi” - podkreślił w komunikacie polski napastnik.

Pierwsza produkcja jest w planach. Będzie piłkarski sim?

Movie Games zapowiedziało już pierwszą grę, którą zajmie się nowe studio. Będzie to gra piłkarska, która jednak nie będzie się skupiała jedynie na rozgrywaniu meczów. Ważnymi aspektami tej produkcji będzie piłkarskie życie, możemy więc mówić o piłkarskiej grze z gatunku Sim. „Wszystkie najpopularniejsze gry piłkarskie skupiają się na tych kluczowych 90 minutach, my chcemy przedstawić pozostałe 22 i pół godziny oczekiwania na to wydarzenie” - tłumaczy Filip Szklarzewski, prezes Movie Games. Warto dodać, że po tym jak Robert Lewandowski zainwestował w Movie Games, jej wartość wzrosła o 10% na rynku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Sony stworzy serial na podstawie polskiej gry. Szczegóły są już ustalone
  2. Wiemy co dalej z Xbox Live Gold
  3. FIFA 21 bez dwóch klasycznych cieszynek. Electronic Arts tłumaczy swoją decyzję
  4. Polska kolonia na Marsie? Chińczycy pieją z zachwytu

Następny artykuł