Pusta galeria handlowa.
Źródło: Pixabay

Dramatyczna sytuacja w galeriach handlowych. Mogą ucierpieć sklepy, również z elektroniką. Czy czeka nas Lockdown?

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
3 Listopada 2020

Jak podaje portal money.pl, rząd może podjąć na dniach decyzję, która wstrząśnie handlem w Polsce. Kolejnym etapem pełzającego lockdownu ma być zamknięcie galerii handlowych, a co za tym idzie sklepów z elektroniką. Tuż przed okresem świątecznym może być to poważny cios dla branży.

Powołujący się na dwa rządowe źródło, portal money.pl twierdzi, że rząd rozważa zamknięcie galerii handlowych. Oficjalne decyzje powinny zapaść najpóźniej w czwartek, 5 listopada. Właściciele tych instytucji grzmią z niezadowolenia.

Genialny wynalazek, który pozwala komunikować się z Twoim psem. Właściciele są zachwyceniGenialny wynalazek, który pozwala komunikować się z Twoim psem. Właściciele są zachwyceniCzytaj dalej

Pandemia postępuje. Czy czeka nas lockdown?

Kolejne państwa europejskie podejmują decyzje o powrocie do lockdownu. Zamrożenie gospodarki coraz mocniej rozpatruje chociażby Wielka Brytania. Druga fala zachorowań na COVID-19 okazała się być, zgodnie z przewidywaniami ekspertów, o wiele silniejsza niż wiosenny wybuch pandemii. Polskie władze wciąż odwlekają decyzję o lockdownie i liczą na to, że zaostrzanie wybranych restrykcji wystarczy, aby opanować rozwój koronawirusa w naszym kraju.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Ogromna rewolucja w Poczcie Polskiej. Zmiany dotrą do wielu miast. Koniec z długimi kolejkami?

2. Tragiczne wieści, nie żyje 16-latka. Dziewczyna brała udział w popularnym programie rozrywkowym

Statystyki jednak nie napawają optymizmem. Ministerstwo Zdrowia codziennie odnotowuje kilkanaście tysięcy nowych zachorowań, a specjaliści przewidują, że w związku z falą protestów, która przetoczyła się przez nasz kraj w przeciągu ostatniego tygodnia, liczba nowych zarażeń drastycznie wzrośnie. Możliwe, że nawet o 5000 przypadków dziennie. W świetle tych wydarzeń coraz częściej mówi się o lockdownie, co oznacza zamknięcie sklepów, również tych z elektroniką.

Ogromna rewolucja w Poczcie Polskiej. Zmiany dotrą do wielu miast. Koniec z długimi kolejkami?Ogromna rewolucja w Poczcie Polskiej. Zmiany dotrą do wielu miast. Koniec z długimi kolejkami?Czytaj dalej

Sklepy z elektroniką zamknięte? Premier się waha

Jak podaje jedno ze źródeł portalu, rozmowy na temat wprowadzenia lockdownu trwają, a premier się waha. Oficjalna decyzja może zostać ogłoszona w przeciągu najbliższych dwóch dni, jednak ta informacja również nie jest potwierdzona. W ostatnim czasie również Jarosław Gowin wspominał, że co prawda rząd nie przewiduje wprowadzania nowych restrykcji, ale może zaostrzyć te związane z handlem. “Nie planujemy znaczących obostrzeń gospodarczych. Jeżeli pojawią się jakieś dodatkowe rozwiązania, to mogą one dotyczyć tylko handlu. Osobna sprawa to czy nie zbliża się pora, by ograniczyć pozazawodową aktywność Polaków” - tłumaczył Gowin podczas wywiadu.

Już same plotki na temat możliwości zamknięcia galerii handlowych sprawiają, że właściciele tych placówek zaczynają grzmieć z niezadowolenia. Według nich, ośrodki handlowe dostosowały się do wymagań Głównego Inspektoratu Sanitarnego, a nawet zastosowały o wiele więcej środków bezpieczeństwa niż było to wymagane.

Hubert Urbański zaskoczył wszystkich w Milionerach. Publiczność zamarła, chodzi o przerażające praktykiHubert Urbański zaskoczył wszystkich w Milionerach. Publiczność zamarła, chodzi o przerażające praktykiCzytaj dalej

Branża protestuje. Nie chce zamykania sklepów

Branża handlowa wyraziła zdecydowany sprzeciw na pomysł lockdownu i ewentualnego zamknięcia galerii handlowych. “Będzie to bardzo złe rozwiązanie. Zarówno sieci zrzeszone w POHiD jak i centra handlowe udowodniliśmy, że jesteśmy miejscami bezpiecznymi. Ciągle dokładamy wszelkich starań, żeby zapewnić bezpieczeństwo pracowników i klientów” - tłumaczy Renata Juszkiewicz, szefowa Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji. Kobieta dodaje, że branża poniosła koszty rzędu 350 milionów złotych w celu zapewnienia odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa swoim pracownikom i klientom.

Juszkiewicz wyjaśnia również, że wskaźnik zachorować w branży handlowej jest niezwykle niski i wynosi obecnie poniżej 0,4%. Według kobiety, branża handlowa odrobiła pracę domową i zastosowała się do rozporządzeń GIS-u z naddatkiem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Największa gwiazda "M jak miłość" wyjawiła, jak naprawdę zachowywał się Pyrkosz na planie. Wyjawiono dotąd nieznane fakty
  2. Nowe obostrzenia już od środy? Poseł zdradził szczegóły spotkania z premierem
  3. Ogromna rewolucja w Poczcie Polskiej. Zmiany dotrą do wielu miast. Koniec z długimi kolejkami?
  4. TVP z kolejną wpadką. W wiadomościach cytowali wpis liderki Strajku Kobiet z Twitera. Okazał się fałszywy
  5. CERT alarmuje. Klienci InPost celem ataków hakerskich. Można stracić wszystkie oszczędności
  6. Wyszło na jaw. Wiadomo, która z kandydatek rolnika poszła z nim na wesele. Zdradził ich zespół muzyczny

Następny artykuł