Mamut
Źródło: wikimedia.com

Rosjanie sklonują mamuta. Wszystko dzięki znalezisku na Syberii

Kuba WielochKuba Wieloch
28 Lipca 2020

Sklonowanie mamuta może wkrótce stać się faktem. Naukowcy odkryli idealnie zachowane szczątki

Szczątki mamuta w stanie idealnym


Naukowcy dokonali niesamowitego odkrycia. Na brzegu jeziora Pechevalavato znaleziono szczątki mamuta zachowane w tak dobrym stanie, że można je wykorzystać do sklonowania wymarłego gatunku. Brzmi to, jak scenariusz taniego filmu science fiction, ale prawdopodobnie dokładnie takie plany mają rosyjscy naukowcy.

50-metrowa dziura pojawiła się znikąd. Dramat lokalnego rolnika50-metrowa dziura pojawiła się znikąd. Dramat lokalnego rolnikaCzytaj dalej

Proces klonowanie rozpoczęty


Rosyjski rząd i tamtejsi badacze już rozpoczęli gromadzenie szczątków, trafią one do specjalnych zakładów badawczych, które specjalizują się w eksperymentach biotechnologicznych. Naukowcy donoszą, że na miejscu znalezisko zabezpieczono mamucią czaszkę, żebra oraz fragment stopy zwierzęcia z zachowanymi ścięgnami i tkankami miękkimi.
Naukowcy będą chcieli użyć uzyskanego DNA do odtworzenia wymarłego gatunku mamutów. Okazuje się, że takowe eksperymenty trwają już od wielu lat, jednak jak dotąd nie przyniosły one oczekiwanych skutków. Co ciekawe mamuta ma urodzić słonica, jako że jest to najbliższy krewny mamutów.

Ważne odkrycie. Naukowcy rozwiązali historyczną zagadkę StonehengeWażne odkrycie. Naukowcy rozwiązali historyczną zagadkę StonehengeCzytaj dalej

Park Plejstoceński


W niedawno otwartym Parku Plejstoceńskim na Syberii odkryto już wiele ciekawych szczątek. Naukowcy odnaleźli tam już dobrze zachowane kości mamuta, nosorożców włochatych, lwów jaskiniowych oraz pradawnych ras koni. Badacze mają zamiar odtworzyć każdy z wymienionych gatunków za pomocą metody klonowania.
Sklonowane zwierzęta mają docelowo żyć w otwartym parku i stanowić atrakcję turystyczną i naukową na niewyobrażalną skalę. Wszakże, któż nie chciałby zobaczyć żywego mamuta?

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromny krater, który wciąż się powiększa. Ma już kilometr szerokości
  2. Miasteczko osuwa się do morza. Destrukcyjna siła natury w akcji
  3. Ważne odkrycie. Naukowcy rozwiązali historyczną zagadkę Stonehenge
  4. Marsjański łazik Perseverance gotów do startu. Wielka misja NASA startuje już niedługo

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł