Polska na zdjęciu satelitarnym.
Źródło: Wikipedia Commons

Polska z najlepszymi mapami na świecie. Najnowszy ranking Google nie pozostawia wątpliwości

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
30 Lipca 2020

Polska znalazła się bardzo wysoko w rankingu najlepszy map w usłudze Google Maps. Stało się tak dzięki ulepszeniu kilku funkcjonalności, które w naszym kraju kulały.

Dotychczas polskie mapy w kartograficznej usłudze Google pozostawiały wiele do życzenia. Wraz z wprowadzeniem kilku usprawnień sytuacja się zmieniła, a Polska znalazła się w światowej czołówce pod względem funkcjonalności i jakości Google Maps.

Polskie mapy wymagały poprawek

Google prowadzi specjalny ranking krajów i map, które oferuje w swojej usłudze. W zestawieniu tym brane są pod uwagę różne funkcjonalności, takie jak: wskaźnik korków, kierunek ruchu dla samochodów, rowerów, pieszych lub informacje o limitach prędkości. W polskich mapach szczególnie ten ostatni punkt dosyć mocno niedomagał (był zaznaczony białą kropką). Po wprowadzeniu usprawnień, mapy z Polski stały się jednymi z najlepszych na całym świecie.

Raport z bycia dzieckiem. Microsoft Family Safety to idealne narzędzie do szpiegowania swoich pociechRaport z bycia dzieckiem. Microsoft Family Safety to idealne narzędzie do szpiegowania swoich pociechCzytaj dalej

Google Maps w Polsce jak w Wielkiej Brytanii

Firma z Mountain View w Kalifornii wyznacza siedem punktów, które muszą spełnić idealne mapy w ich serwisie. Wypełnienie siedmiu kropek w rankingu oznacza, że dana mapa jest dostępna w każdym zakątku państwa i charakteryzuje się wysoką jakością. Według najnowszego rankingu Polska osiągnęła ten poziom co zrównało nasz kraj z szesnastoma innymi państwami na całym świecie, które mogą się pochwalić takim osiągnięciem. Wśród nich znajdziemy między innymi Wielką Brytanię, Austrię, Francję, Hiszpanię, Niemcy, Kanadę, Meksyk czy Szwajcarię.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Czy starożytni grali w Angry Birds? Figurka datowana na 3000 lat wygląda jak świnia z popularnej gry
  2. Ważne odkrycie. Naukowcy rozwiązali historyczną zagadkę Stonehenge
  3. Raport z bycia dzieckiem. Microsoft Family Safety to idealne narzędzie do szpiegowania swoich pociech
  4. Oto pierwszy autonomiczny samolot pasażerski Airbus. Odbyły się kluczowe testy

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł