Projekt Marsjańskiego miasta stworzony przez Bjarke Ingels Group
Źródło: https://www.facebook.com/pg/bjarke.ingels.group/

Plan Marsjańskiego miasta wygląda kapitalnie. Powstanie ono również na Ziemi

Marsjańskie miasto pod kopułą wygląda fenomenalnie. Kolejne zdjęcia projektu zapierają dech w piersiach. Cała konstrukcja prezentuje się imponująco. Robi wrażenie nawet wśród największych sceptyków kolonizacji Marsa. Jak zapowiadają jego twórcy, wersja testowa zostanie również zbudowana na Ziemi.

Marsjańskie miasto prezentuje się niesamowicie. Nawet najwięksi sceptycy będą zadowoleni. Kolonizacja Marsa to temat, który staje się coraz bardziej popularny. Wszystko to ma związek z trwającym właśnie wyścigiem kosmicznym.

Marsjańskie miasto

Wszystko wskazuje na to, że liderem wyścigu o to, kto jako pierwszy postawi swoją nogę na Marsie jest aktualnie Elon Musk. Miliarder nie kryje się ze swoimi mocarstwowymi planami. Chciałby za swojego życia postawić nogę na Marsie. Jednak kolonizacja czerwonej planety to krok dalej. Nie wystarczy na niej tylko wylądować. Zbudowanie całego miasta, które pozwoli ludziom zamieszkać na Marsie to już zupełnie inna bajka. W 2017 roku rząd Dubaju zgłosił się do architektonicznej firmy Bjarke Ingels Group. Poprosili oni o stworzenie prototypu miasta, które mogłoby powstać na Marsie. Projekt jest niesamowity. Budowle wyglądają fantastycznie i dają do myślenia. Cały projekt jest częścią Mars Science City w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Cała jego przestrzeń jest przeznaczona w pełni na użytek centrum kosmicznego Mohammeda Bin Rashida w Dubaju. W tym miejscu snują się wielkie plany. Naukowcy tam debatują nad tym jak może wyglądać życie na Czerwonej Planecie.

Marsjańskie miasto

Projekt Bjarke Ingels Group

Całe miasto na razie istnieje jedynie jako koncepcja na papierze. Jednak to wszystko nie umniejsza kapitalnej wizji stworzonej przez Bjarke Ingels Group. Twórcy wyobrażają sobie, że ludzkie życie na Marsie będzie prowadzone w kilku biomach pod ciśnieniem. Każdy z nich ma zostać wypełniony tlenem. Wydobywany on będzie z podziemnego lodu. Marsjańskie miasto pod kopułą będzie zasilane energią słoneczną. Przeszkodą jest szkodliwe promieniowanie na powierzchni planety. W związku z tym, część mieszkalna ma znajdować się pod ziemią.

Niesamowita wizja życia na Marsie

Cała wizja przygotowane przez architektów robi wielkie wrażenie. Wszystkie szczegóły zostały wielokrotnie przemyślane i zaplanowane. Miasto ma sprostać trudnym warunkom panującym na Czerwonej Planecie. Aktualnie jest to jednak projekt koncepcyjny. Końcowe miasto powstanie w Dubaju. Cały obiekt obejmie laboratorium badawcze, placówkę edukacyjną, muzeum, amfiteatr oraz przestrzeń biurową dla przyszłych kolonizatorów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nad Polską przelatuje kometa. Niepowtarzalne zjawisko zaobserwujesz gołym okiem
  2. Rosjanie pracują nad rakietami z napędem jądrowym. Ich cel jest jasny - Mars
  3. Naukowcy coraz lepiej rozumieją burzliwą historię Drogi Mlecznej. Czeka nas kolizja z inną galaktyką
  4. Sonda Juno zrobiła kolejne zdjęcia Jowisza. Planeta wygląda niesamowicie

Następny artykuł