mars
Źródło: nasa.gov

Na Marsie odnaleziono dziwny "posąg", zdjęcia nie pozostawiają złudzeń. Dzieło kosmitów?

Artur ŁokietekArtur Łokietek
10 Października 2020

Ludzkość od wieków szuka informacji na temat życia na innych planetach. Choć często w tym kontekście przywołuje się kręgi w zbożu czy doniesienia o UFO, dotąd nigdy nie dostaliśmy solidnego argumentu. Jeden z ufologów jest pewien, że Marsie udało się znaleźć tajemniczy posąg.

Wiele było teorii o życiu pozaziemskim. Jedne zakładają możliwość istnienia całych cywilizacji, inne są nieco bardziej "skąpe" i dotyczą wyłącznie szans na znalezienie form życia w rodzaju różnych mikroorganizmów. Jeden z ufologów uważa jednak, że znaleziono dowód na istnienie całej cywilizacji na Marsie.

Kosmici są wśród nas

Końcówka lat 90. XX wieku to nie tylko początek diametralnych zmian na całym świecie związanych z technologią, polityką, medycyną czy modą, ale również prawdziwy okres boomu na UFO. Sporą zasługę w tym miały różnego rodzaju filmy pochodzące w dużej części z Hollywood. Science-fiction pokazało ludziom, że kosmici mogą nie tylko istnieć, ale również i żyć wśród nas albo, co gorsze, przybyć z chęcią masowego mordu. Oczywiście taka wizja niekoniecznie miała jakiekolwiek naukowe poparcie, a astronomowie i specjaliści w temacie kosmosu od zawsze ostrzegali przed zgubnymi skutkami masowe histerii. Jako przykład wystarczy przywołać wydarzenie z 1952 roku, które miało miejsce w przestrzeni powietrznej nad Waszyngtonem w USA. To tam świadkowie mieli obserwować przez parę dni pojawiające się światła na nocnym niebie, które poruszały się nieregularnie. Kulminacją tych "spotkań" miało być zdarzenie, które dziś obrosło raczej legendą i kojarzyć możemy je jako "Bitwa nad Waszyngtonem". To właśnie wtedy armia USA miała otworzyć ogień do dziwnych kul światła, a potem (rzekomo, oczywiście) zamieść wszystko pod dywan".

Wyjątkowe odkrycie na Plutonie. Czegoś takiego nie znaleziono na żadnej innej planecieWyjątkowe odkrycie na Plutonie. Czegoś takiego nie znaleziono na żadnej innej planecieCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

1. "Jeden z dziesięciu”: występ, który przeszedł do historii. Pan Ireneusz rozczulił swoją ekspresją

2. Była obiektem drwin, więc schudła 100 kg. W dniu ślubu swojego eks wyglądała lepiej niż panna młoda

Mars jako kolebka cywilizacji?

Oprócz podszytymi często masową histerią spotkaniami z UFO, zdarzają się także sytuacje nieco bardziej spójne pod kątem nauki. Chodzi tu oczywiście o niedawne doniesienia jakoby na Wenus udało się znaleźć fosforowodór, który w środowisku ziemskim powstaje na skutek działania bakterii beztlenowych. Badacze uważają, że to dowód, że w atmosferze tamtej planety mogą znajdować się mikroorganizmy. NASA i inne agencje kosmiczne mają jednak też inny cel - Marsa. Czerwona Planeta została wybrana jako jedna z niewielu, na której warunki potencjalnie sprzyjają życiu i dzięki temu zdecydowano się na wysłanie tam ludzi i stopniową ekspansję na tę planetę w kolejnych dziesięcioleciach. Niektórzy jednak są zdania, iż tak naprawdę Mars zamieszkały był już dawno temu (albo jest wciąż), na co dowodów szukają w zdjęciach o wątpliwej jakości wykonanych przez kosmiczne sondy i łaziki. Samozwańczy ufolog i badacz zjawisk nieziemskich Scott C. Waring właśnie donosi o kolejnym, jego zdaniem, przełomie.

LOT stawia na rewolucję i samoloty, których wszyscy się boją. Pasażerowie są przerażeni, ale czy słusznie?LOT stawia na rewolucję i samoloty, których wszyscy się boją. Pasażerowie są przerażeni, ale czy słusznie?Czytaj dalej

Tajemniczy posąd na Marsie

Wizja istnienia pozaziemskiego życia to prawdziwa gratka dla wszelkich badaczy kosmosu. Nic w końcu w tym dziwnego - na Ziemi życie istnieje od wieków, czemu więc nie miałoby pojawić się gdziekolwiek indziej? Takie dywagacje komplikowane są jednak przez prostą zależność - inne formy życia na innych planetach mogły pojawić się zanim my pojawiliśmy się na Ziemi. Inna opcja jest taka, że przyszliśmy za wcześnie. Tę pierwszą teorię stara się udowodnić samozwańczy ufolog Scott C. Waring. Łazik wysłany na Marsa przez NASA Mars Curiosity Rover ma już wiele zasług w badaniu Czerwonej Planety. Waring przeanalizował wysłane przez łazik zdjęcia i jest pewien, że na jednym z nich uchwycono posąg kosmitów, który jest odzwierciedleniem ziemskiego... Sfinksa. "Posąg jest podobny do egipskiego sfinksa, z wyjątkiem tego, że [ten ziemski] jest wyższy, a ten [na Marsie] ma aureolę wokół głowy i długą szatę" - powiedział Waring, cytowany przez Express UK. Takie doniesienia są o tyle ciekawe, że na egipskich hieroglifach da się znaleźć obiekty przypominające współczesne maszyny, a nawet UFO. Warto jednak pamiętać, że podobnych doniesień było już wiele, do tej pory nie potwierdzono żadnego z nich. Mimo wszystko wiemy, że przynajmniej część takich rewelacji to zwykła wyobraźnia. W końcu bardziej prawdopodobne jest, że na zdjęciu skały uchwycono właśnie skałę.

mars

Gdzie nie trzeba nosić maseczki w Polsce? Uwzględniono parę wyjątkówGdzie nie trzeba nosić maseczki w Polsce? Uwzględniono parę wyjątkówCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dziewczynka nie chce dać spokoju śpiącemu psu. Wtedy zwierzę daje jej cenną nauczkę
  2. Ewa piła pól szklanki soku co 3 dni. Nie mogła uwierzyć w zmiany, które zaobserwowała, teraz poleca go wszystkim
  3. Niezwykła moneta warta jest ogromne pieniądze. Nie uwierzysz z czego została wykonana
  4. Dramatyczna sytuacja u naszego sąsiada. Rząd wysłał wojsko, czeka nas podobny scenariusz?
  5. Polacy odzyskują tysiące złotych. Jest prosty sposób, serwery już nie wytrzmują
  6. Dramatyczne informacje zza granicy, nie żyją 44 osoby. Wszyscy pili ten sam napój

Następny artykuł