Mars
Źródło: needpix.com

Elon Musk chce wysłać ludzi na pewną śmierć. Nie uwierzysz co stanie się z pierwszymi kolonistami na Marsie

Kuba WielochKuba Wieloch
17 Września 2020

Elon Musk przedstawił dość pesymistyczną wizję dla pierwszych pionierów na Marsie

Wyścig o Marsa trwa i nabiera coraz większego rozpędu. O miano kraju, który pierwszy wyśle swoją załogę na piaski Czerwonej Planety, walczą Chiny, USA i Rosja. Największe szanse na sukces mają jednak te pierwsze dwa kraje, z tym że USA wydaje się jednak przodować.

Wyścig na Marsa przyspiesza


Największym graczem w wyścigu jest firma SpaceX należąca do ekscentrycznego miliardera – Elona Muska. Zamierza on w ciągu trzech lat wysłać na Marsa swój pierwszy statek kosmiczny, natomiast za pięć lat Amerykanin ma postawić po raz pierwszy stopę na ziemi Czerwonej Planety.

Naukowcy zbadali działanie maseczek ochronnych. Wyniki wprawią Cię w osłupienieNaukowcy zbadali działanie maseczek ochronnych. Wyniki wprawią Cię w osłupienieCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

1.ZUS łączy siły dla polskich dzieci. Mało kto wie co takiego robi instytucja

2. Niebywała pomoc dla Tomasza Komendy. Klinika pomoże usunąć jego tragiczne wspomnienia

Twitter Elona Muska


Musk uwielbia udzielać się na Twitterze, jest to bezsprzecznie jego ulubiona droga komunikacji ze światem. Często wrzuca tam swoje dziwne przemyślenia, jak chociażby o tym, że piramidy w Gizie zostały stworzone przez kosmitów. Ciężko ocenić, czy miliarder rzeczywiście wierzy w głupoty, które czasem wypisuje, jedno jest jednak pewne, dzięki temu mówi się o nim wszędzie. Niedawno Musk wziął udział w ankiecie na Twitterze, gdzie padło pytanie o to, kto pierwszy wyląduje na Marsie – człowiek, czy sztuczna inteligencja. Rzecz jasna Musk wskazał na czynnik ludzki i dał tylko 30 procent szans na to, że AI nas wyprzedzi.

Tajemnica Stanów Zjednoczonych wyszła na jaw. Pracowali nad tym 20 lat, eksperci aż osłupieliTajemnica Stanów Zjednoczonych wyszła na jaw. Pracowali nad tym 20 lat, eksperci aż osłupieliCzytaj dalej

Los pierwszych kolonistów


Warto tutaj zaznaczyć, że aktualnie na Marsie przebywa kilka zaawansowanych technicznie robotów stworzonych przez USA. Jednakże żaden z nich nie posiada sztucznej inteligencji i są zaprogramowane w taki sposób, aby dało się je kontrolować zdalnie z Ziemi. Zresztą AI byłoby niezwykle ryzykownym rozwiązaniem, przy maszynach wartych grube miliony.
Ekscentryczny miliarder wypowiedział się również na temat pierwszych ludzi, którzy wybudują kolonie na Marsie. Jest on w zasadzie pewny, że takie osoby nie wrócą już na Ziemię.
„Istnieje duża szansa, że umrzesz. Będzie naprawdę ciężko, ale jednocześnie będzie wspaniale, jeśli się uda” – skomentował Musk.

Czy znajdą się chętni?


Z jednej strony jest to wizja dość przerażająca, ponieważ oznacza to, że pionierzy, którzy wyruszą na Czerwoną Planetę, dostaną bilet w jedną stronę, bez możliwości powrotu do rodzin. Z drugiej jednak jest to ryzyko wpisane w tego typu misje. Każdy kosmonauta jest świadom tego, że gdy coś pójdzie nie tak, nie będzie miał już możliwości powrotu. Co jednak w wypadku, gdy misja nawet nie zakłada tego powrotu?

Słońce wchodzi w zupełnie nowy cykl. Co to oznacza dla ludzi? Nasa wyjaśniaSłońce wchodzi w zupełnie nowy cykl. Co to oznacza dla ludzi? Nasa wyjaśniaCzytaj dalej

Pozostaje nam nadzieja


Musk uważa, że znajdą się ludzie, którzy będą gotowi poświęcić swe życie dla postępu ludzkiej rasy. Będą to bohaterowie, którzy na zawsze wpiszą się w podręczniki historii współczesnej. Według niego pierwsi koloniści po założeniu osad, nie będą mieli możliwości przeżycia zbyt wielu lat, ze względu nie braki rozwiniętej infrastruktury, żywności oraz tlenu.
Pozostaje nam mieć nadzieję, że technologia pozwoli jednak na powrót pionierów i nie zakończą oni swego życia tuż po zdobyciu Marsa dla ludzkości.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kobieta głodziła swoje psy, usłyszała wyrok. Absurdalna decyzja Sądu
  2. Zauważyłeś biały nalot w słoiku z miodem? Mnóstwo osób popełnia wtedy ogromny błąd
  3. Stoimy na skraju globalnej katastrofy. ONZ bije na alarm, sytuacja jest dramatyczna
  4. Grypa i Covid-19 równocześnie? Wypowiedź lekarza nie pozostawia złudzeń
  5. Prawie 100 trzęsień ziemi na dobę w Yellowstone. Historyczne rekordy, naukowcy wyjaśniają
  6. Każdego dnia pije kilkanaście łyżeczek benzyny. Niecodzienny nałóg mocno odbił się na jej zdrowiu

Następny artykuł