Ludzie w maseczkach
Źródło: pixbay.com

Uszyły i rozdały za darmo 5000 maseczek. Sanepid nałożył na nie karę 10000 zł

Kuba WielochKuba Wieloch
23 Czerwca 2020

Pracownice MDK-u w Świebodzicach uszyły dla mieszkańców 5000 sztuk maseczek. Wszystkie rozdały mieszkańcom za darmo, gdy wprowadzono obostrzenia na temat konieczności noszenia ich w miejscach publicznych. Niestety nie spodobało się to sanepidowi, a dyrektor placówki musiał zapłacić wysoką karę.


Katarzyna Woźniak, dyrektorka MDK-u została zmuszona przez Sanepid do zapłaty 10000 zł, ze względu na zorganizowanie zgromadzenia w celu rozdania maseczek mieszkańcom. Okazuje się, że donos na pracowników MDK-u złozył miejscowy radny Sebastian Biały.

Mieszkańcy pomogli


Na szczęście wdzięczni mieszkańcy zorganizowali zbiórkę pieniężną dla poszkodowanych dobroczyńców. Treść wiadomości z prośbą o zapomogę wygląda następująco:


- Zwracamy się do Was, my, przyjaciele Kasi, o wsparcie. Charytatywna akcja małego dolnośląskiego miasteczka przerodziła się w koszmar dla osoby, która ma ogromne serce i to serce, w czasach pandemii chciała dać "na dłoni". Dołączamy zdjęcie Pani Katarzyny, która w pełnym zabezpieczeniu własnej osoby i osób do niej podchodzących jest w maseczce oraz rękawiczkach, a odbierający maseczki w dobrej odległości. Zdjęcie, zostało zrobione z konkretnego miejsca, przez co faktycznie można mieć wrażenie, że ludzie są bezpośrednio za sobą. Jednak te, wykonywane przez Urząd Świebodzice przedstawiają sprawę zupełnie inaczej... Przecież nie można oczekiwać od ludzi wspólnie mieszkających by nagle stali 1,5 m od siebie, kiedy w domu przebywają razem! Decyzją Sanepidu, Pani Katarzyna Woźniak, została ukarana grzywną w wysokości 10.000 zł!, za organizację zgromadzenia. Jednak NIKT go nie zorganizował! Potrzebujący ustawili się w kolejce w bezpiecznej odległości! Jest to decyzja administracyjna, więc jakiekolwiek odwołanie może mieć miejsce PO WPŁACENIU całej sumy

Po niecałej dobie udało się uzbierać ponad 10000 złotych, natomiast nadwyżkę dyrektorka przekazała na cele charytatywną.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nic słodszego dzisiaj nie zobaczysz. Terapeutyczny robot foka pomaga samotnym
  2. Koronawirus nie dał im do myślenia? W Chinach rozpoczął się festiwal psiego mięsa
  3. Długoterminowa odporność na COVID-19 to mit? Kolejne badania to potwierdzają
  4. Skandaliczna sytuacja. Polacy za oddanie głosu w wyborach zapłacą ponad 100 zł

Następny artykuł