mbank
Źródło: materiały prasowe mBank

mBank ostrzega swoich klientów przed oszustami. Można stracić wszystkie pieniądze, ważny szczegół

Gabriela SicińskaGabriela Sicińska
7 Listopada 2020

Cyberprzestępcy atakują po raz kolejny. Tym razem próbują okraść klientów mBanku. Instytucja prosi użytkowników o zachowanie szczególnej ostrożności. Można stracić wszystkie pieniądze.

Najczęstsze nękanie ze strony oszustów przychodzi do nas za pośrednictwem wiadomości e-mail. Tym razem jest inaczej. Przestępcy działają wykorzystując telefony i podszywając się pod infolinię banku, wyłudzają pieniądze


Klienci mBank na celowniku oszustów


Banki oraz inne instytucje są często wykorzystywane jako przykrywka dla przestępców. Podszywanie się pod podmioty, które postrzegane są jako „zaufane”, niestety często odnosi zamierzone skutki.


Tym razem przestępcy używają połączeń telefonicznych. Ukrywając swój prawdziwy numer, starają się przekonać rozmówcę, że rzeczywiście rozmawia z pracownikiem banku. To trudniejsza metoda niż wysyłanie maili, ale bardzo skuteczna.


Ponieważ w czasie rozmowy przez telefon mamy krótki czas na przemyślenie naszej reakcji, często nie zdążymy zebrać myśli i dostrzec niebezpieczeństwa. Presja konieczności prowadzenia rozmowy w czasie rzeczywistym przeszkadza w chłodnej ocenie sytuacji.

Przełomowe odkrycie naukowców. Dotyczy organizmów, które mogą żyć na Marsie do dzisiajPrzełomowe odkrycie naukowców. Dotyczy organizmów, które mogą żyć na Marsie do dzisiajCzytaj dalej


mBank ostrzega


Instytucja nie pozostaje bezczynna i stara się jak najlepiej chronić swoich klientów. mBank wydał już oficjalny komunikat w tej sprawie: „Oszuści mogą próbować nakłonić Cię do podania danych osobowych, danych karty płatniczej lub danych niezbędnych do korzystania z bankowości internetowej lub mobilnej.

Dodatkowo będą nalegać, żebyś zainstalował oprogramowanie do zdalnego dostępu na Twoim urządzeniu. W ten sposób mogą starać się przejąć kontrolę nad komputerem lub smartfonem co może się skończyć utratą danych lub pieniędzy.”

DZISIAJ GRZEJE:

1. Najpotężniejszy statek kosmiczny w historii ludzkości. SpaceX zaprezentowało Starship

2. Chcesz uniknąć zawału, udaru i chorób serca? Pij go na zdrowie, najlepiej codziennie i żyj pełnią życia


Jak uniknąć niebezpieczeństwa?


Przede wszystkim po prostu uważać. Banki nigdy nie będą prosiły nas o podawanie takich informacji jak login i hasło do naszego konta bankowego, pełne dane karty debetowej (lub kredytowej) czy instalację dodatkowego oprogramowania na telefonie lub komputerze.


Poza tym mBank udostępnia w swojej aplikacji możliwość zadzwonienia na infolinię z jej poziomu. To oznacza, że logując się do mobilnej aplikacji, możemy rozpocząć połączenie z konsultantem, wciskając odpowiedni przycisk na ekranie startowym.

Naukowcy dawno nie byli tak podekscytowani. Słońce w nowym cyklu, czekali od dawnaNaukowcy dawno nie byli tak podekscytowani. Słońce w nowym cyklu, czekali od dawnaCzytaj dalej


Gwarancja bezpiecznego połączenia

Ten sposób nawiązania połączenia jest wygodny i, przede wszystkim, bezpieczny. Mamy wówczas pewność, że rzeczywiście będziemy rozmawiali z pracownikiem mBanku oraz, dzięki wcześniejszemu zalogowaniu do aplikacji, nie będzie potrzeby podawania żadnych danych w celach identyfikacji.


Jednym z innych bezpiecznych sposobów komunikacji z mBankiem jest rozpoczęcie czatu z konsultantem na oficjalnej stronie internetowej instytucji. Warto oczywiście się upewnić, że faktycznie jesteśmy na właściwej, potwierdzonej witrynie. W czasach gdy osobista wizyta w placówce banku jest niemożliwa, należy zachować szczególną ostrożność w kontaktach z wszelkimi instytucjami.

W kraterze na księżycu Saturna znaleziono coś bardzo dziwnego. Niezwykłe odkrycie zadziwiło światW kraterze na księżycu Saturna znaleziono coś bardzo dziwnego. Niezwykłe odkrycie zadziwiło światCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 51-latka urodziła własną wnuczkę. Historia jak z filmu science fiction poruszyła cały świat
  2. Gdyby nie pies, cała rodzina by zginęła. Obudził ich w ostatniej chwili
  3. Co by się stało, gdyby człowiek wpadł do czarnej dziury? Odpowiedź zaskakuje
  4. Sony wydało oficjalne oświadczenie na temat PlayStation 5. Dotyczy również Polski, duże zaskoczenie
  5. Atrakcje na Marsie. Miejsca, które przyszli turyści będą zwiedzać na Czerwonej Planecie
  6. Nie żyje gwiazda światowego sportu. Zmarł na koronawirusa, miał tylko 59 lat
  7. Jasnowidz Jackowski aż nie mógł uwierzyć w to co się dzieje. Już się zaczęło, ponura wizja Warszawy podczas najnowszej przepowiedni

Następny artykuł