Happy Meal
Źródło: pixy.com

Klamka zapadała. Ogromne zmiany w McDonald's , dzieci będą bardzo rozczarowane

Kuba WielochKuba Wieloch
2 Września 2020

Sieć McDonald's podjęła niezwykłą decyzję. To prawdziwa rewolucja na światową skalę

Dziecięce wspomnienia


Zapewne spora część z nas wspomina swoje dziecięce wypady do popularnej sieci amerykańskich burgerów. Co ciekawe, większość dzieci nie chciała iść do Mc'Donnalda ze względu na chęć zjedzenia fast fooda, nic bardziej mylnego. Chodziło głównie o zabawki zawarte w zestawie Happy Meal.

Jezus Chrystus wyglądał zupełnie inaczej niż myślisz. Sztuczna inteligencja wygenerowała hiperrealistyczny portretJezus Chrystus wyglądał zupełnie inaczej niż myślisz. Sztuczna inteligencja wygenerowała hiperrealistyczny portretCzytaj dalej

Nadchodzi rewolucja


Dyrektor zarządzający McDonald's Polska, Adam Pieńkowski poinformował w rozmowie z Business Insder, że sieć restauracji ma zamiar dokonać prawdziwej rewolucji. Chcą całkowicie zrezygnować z dodawania plastikowych zabawek do zestawów Happy Meal. Ma być to forma walki z globalnym ociepleniem i zanieczyszczeniem na Ziemi.
W chwili obecnej w każdej restauracji McDonald's przy zakupie Happy Meal'a można wybrać "dodatek". Rodzice mają do wyboru, kupić swojemu dziecku zestaw z zabawką lub książeczką, jest to jednak sytuacja przejściowa. Sieć ma zamiar całkiwcie wyeliminować zabawki z tworzyw sztucznych.

Czym zastąpić zabawki?


Chciałbym, żeby to była taka perspektywa dwóch-trzech lat. Na niektórych rynkach europejskich prowadzone są testy takiej strategii – mówi Pieńkowski.

Zastanawiasz się, jak wyglądała Polska, gdy dinozaury chodziły po Ziemi? Możesz zaspokoić swoją fantazjęZastanawiasz się, jak wyglądała Polska, gdy dinozaury chodziły po Ziemi? Możesz zaspokoić swoją fantazjęCzytaj dalej


Firma nie wie jeszcze do końca jak zastąpić zabawki w popularnym Happy Meal'u. Jak wynika z wewnętrznych badań firmy, opcja książeczki zamiast zabawki nie do końca się sprawdza i nie przynosi wymiernych efektów. W niektórych europejskich krajach próbowano również dodawać kody do popularnych gier jako bonus do zestawu dziecięcego. Testy innych alternatyw wciąż trwają. Jest to twardy orzech do zgryzienia dla amerykańskiego giganta, ponieważ Happy Meal'e stanowią niezwykle ważny element marketingowy firmy. Wszak, jeśli dziecko zakocha się w firmie już w trakcie najmłodszych lat życia, jest dużo większa szansa, że gdy dorośnie wciąż będzie odwiedzać restauracje. Ba, być może przyprowadzi nawet swoje dzieci.

Mcdonald's idzie w kierunku ekologii


Stosunkowo niedawno firma McDonald's zrezygnowała z plastikowych słomek do napojów. W ramach zamiennika klienci otrzymali odpowiedniki papierowe, które są zdecydowanie korzystniejsze dla środowiska. Papierowe słomki nadają się do recyklingu, a przy okazji nie przyczyniają się w znaczącym stopniu do globalnego ocieplenia.

Recykling


Firma zamierza również wprowadzić poważne zmiany w innych produktach. Polski zarząd planuje wprowadzenie pełnego recyklingu zużytych opakowań papierowych. Dzięki temu z odzyskanego materiału możliwa będzie wewnętrzna produkcja, chociażby papieru toaletowego lub serwetek.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jezus Chrystus wyglądał zupełnie inaczej niż myślisz. Sztuczna inteligencja wygenerowała hiperrealistyczny portret
  2. Polacy wezmą udział w kolonizacji Księżyca. Europejska Agencja Kosmiczna jest zachwycona
  3. Zastanawiasz się, jak wyglądała Polska, gdy dinozaury chodziły po Ziemi? Możesz zaspokoić swoją fantazję
  4. Jak potężny był huragan Laura? Odwrócił bieg rzeki w Teksasie

Następny artykuł