Budynek Microsoftu.
Źródło: Pixabay

Microsoft zainwestuje w Polsce niewyobrażalne pieniądze. Wszystko zostało ujawnione, wiemy kto skorzysta

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
20 Listopada 2020

Ogromne, międzynarodowe przedsiębiorstwa coraz chętniej inwestują w Polsce. Ostatnio informowaliśmy, że swoją siatkę centrów poszerza w naszym kraju Amazon, teraz przyszedł czas na duże inwestycje Microsoftu. Firma Billa Gatesa wspólnie z SAP będzie rozwijać Polską Dolinę Cyfrową.

Microsoft i niemieckie przedsiębiorstwo informatyczne SAP łączą siły, by stworzyć w Polsce Dolinę Cyfrową. Obydwie firmy łączy wieloletnia współpraca, która w 2019 roku została dodatkowo wzmocniona ogłoszeniem strategicznego partnerstwa, którego jednym z celów jest właśnie stworzenie Polskiej Doliny Cyfrowej.

Windows obchodzi dziś niezwykłe święto. Pamiętacie wszystkie wersje kultowego systemu?Windows obchodzi dziś niezwykłe święto. Pamiętacie wszystkie wersje kultowego systemu?Czytaj dalej

Ogromne pieniądze od Microsoftu

W maju tego roku informowaliśmy Was o niesamowitych planach Microsoftu dotyczących inwestycji w Polsce. Według tamtych informacji, firma Billa Gatesa miała zainwestować w naszym kraju aż miliard dolarów w celu stworzenia i rozbudowy systemu chmury Azure. Plany te miały znacząco przyspieszyć rozwój innowacji i wzrost gospodarczy w naszym kraju.

Jeżeli Microsoft rzeczywiście stworzy ten ogromny system, to będzie to pierwszy system chmury Azure w Europie Środkowo-Wschodniej. Będzie to niezwykły zastrzyk technologiczny dla programistów i deweloperów w Polsce i regionie, ponieważ inwestycja planowo ma dawać możliwość szkolenia się i rozwoju umiejętności krytycznych dla aż 150 000 pracowników polskich przedsiębiorstw i studentów.

Inwestycja w Polską Dolinę Cyfrową to łączny koszt około miliarda dolarów. Dzięki stworzeniu środowiska, w którym polscy przedsiębiorcy mają szansę dokonać transformacji cyfrowej, współpracę w tym temacie z Microsoftem podjęło już wiele dużych firm.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Najstarsze żyjące zwierzęta na świecie. Zamrożone przetrwały 40 tys. lat, naukowcy są zaskoczeni

2. Pijesz herbatę z liści laurowych? Gratulacje, poprawiasz działanie ważnych narządów

Oburzająca wpadka Google Maps. Chodzi o pomnik Jana Pawła II w polskiej miejscowości, mieszkańcy są wściekliOburzająca wpadka Google Maps. Chodzi o pomnik Jana Pawła II w polskiej miejscowości, mieszkańcy są wściekliCzytaj dalej

SAP z Chmurą Krajową

W celu jak najlepszej optymalizacji i bezproblemowego stworzenia swojej inwestycji, współpracujące przy projekcie z Microsoftem niemieckie przedsiębiorstwo informatyczne SAP, nawiązało współpracę z Chmurą Krajową.

"W lokalnym centrum danych nie chodzi tylko o ogólne korzyści z chmury, takie jak redukcja TCO, elastyczność czy skalowalność. Chodzi o szybszy czas wprowadzania produktów i usług, a także szybszą reakcję na zmiany rynkowe. To również big data i dodatkowa wiedza biznesowa. Dostęp do aplikacji i narzędzi w chmurze przyspiesza także powstawanie innowacji. Lokalne centrum danych otwiera ogromne możliwości dla wielu branż, w sektorze komercyjnym, ale także publicznym” - tłumaczy szef SAP Polska Thomas Duschek.

Chmura Krajowa to zespół ponad stu wysokiej klasy ekspertów. Są wśród nas inżynierowie i architekci z bogatym doświadczeniem w budowie rozwiązań IT w środowisku chmurowym, specjaliści od cyfrowej transformacji i cyberbezpieczeństwa. Projekt został stworzony w wyniku współpracy PKO Banku Polskiego oraz Polskiego Funduszu Rozwoju.

Sony podało oficjalną informację na temat PlayStation 5. Firma ogłosiła suckes, a gracze są wściekliSony podało oficjalną informację na temat PlayStation 5. Firma ogłosiła suckes, a gracze są wściekliCzytaj dalej

Polska Dolina Cyfrowa

Polska Dolina Cyfrowa to miejsce, w którym rodzime przedsiębiorstwa mają szansę wejść w cyfrowy XXI wiek. Z platformy Microsoftu skorzystały już takie firmy jak RUCH S.A., Polpharma czy Grupa Pracuj.
Microsoft udostępnia w tym miejscu nowe możliwości związane z transformacją cyfrową. Nowoczesne rozwiązania technologiczne wprowadzane są do kolejnych firm. Mowa tutaj o uczeniu maszynowym, wykorzystaniu sztucznej inteligencji w codziennych działaniach, digitalizacji procesów biznesowych i wiele, wiele więcej.

ZOBACZ TAKŻE NA NASZYCH SERWISACH:

  1. Pojawiają się, gdy spożywamy zbyt wiele cukru. Objawy, których lekceważenie może skończyć się bardzo źle
  2. Najlepsza możliwa surówka z buraków. Są przynajmniej 3 powody, aby ją zjeść
  3. 14-latek podał dalej post w mediach społecznościowych. Do jego mieszkania wparowała policja, czuje się zastraszony
  4. Zapadła wstrząsająca decyzja. Apple zapłaci ogromne pieniądze, sprawa dotyczy użytkowników smartfonów
  5. Koszmarna wiadomość o cenach prądu. Portfele Polaków bardzo zagrożone
  6. Kamil Stoch nagle wyjawił całą prawdę. Chodzi o jego odejście na emeryturę, podjął już decyzję?
  7. Hollywoodzki aktor w jednej minucie zawarł niemal cały obraz Polski. Wyjątkowym nagraniem podzielił się w sieci

Następny artykuł